Росія звинуватила Україну в своїх економічних проблемах

В РФ вважають, що боротися з кризою їм заважають українські борги за газ.

Борги України за газ позбавляють російську економіку додаткових інвестицій і завдають збитків російським виробникам товарів, аналоги яких імпортуються з України.

Про це заявив офіційний представник ”Газпрому” Сергій Купріянов.

”Кошти в обсязі 2,15 мільярда доларів, які не заплатила Україна, повинні піти на розвиток російської економіки та забезпечення зайнятості росіян”, - сказав він журналістам.

Посилаючись на дані директора Інституту енергетики та фінансів Леоніда Григорьєва, Купріянов повідомив, що загалом у російській економіці 1 рубль капітальних вкладень дає приблизно 5 рублів загального росту ВВП.
”Таким чином, додаткові інвестиції в російську економіку в розмірі 2,15 мільярда доларів, або 60,2 мільярда рублів, українського газового боргу можуть призвести в перспективі до збільшення ВВП країни на 301 мільярд рублів, або 0,72%”, - сказав прес-секретар ”Газпрому”.

”Неплатежі України за газ фактично знижують собівартість української продукції та роблять її більш конкурентоспроможною на зовнішніх ринках, у тому числі в Росії. Враховуючи те, що велику частину товарів, які імпортують з України, також виробляють у Росії, неплатежі за газ завдають збитку, передусім тим галузям, з якими на внутрішньоросійському ринку конкурують українські товари”, - зазначив Купріянов.

Зокрема, за його словами, йдеться про чорну металургію, важке машинобудування, виробників енергетичного й електроустаткування.

Нагадаємо, росіяни вже кілька разів заявляли, що в разі, якщо Україна не погасить боргів за газ і не укладе нових контрактів на його поставку, з 1 січня РФ може перекрити їй газ. За інформацією компанії "РосУкрЕнерго", борг України сьогодні перевищує 3 мільярди доларів. В той же час, Україна вже сплатила частину свого газового боргу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: