Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росіяни доклали руку до стрімкого зростання цін на бензин в Україні

Незначне подорожчання сирої нафти і знецінення гривні, а ціни на українських заправках упродовж місяця злетіли більш ніж на 5 гривень.

Із початку осені ціни на пальне в Україні зростають як через об’єктивні причини, як-то вартість нафти і курс гривні відносно долара, так і штучні. Левову частку паливного ринку досі контролює держава-агресорка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ми порівняли українські цінники на паливо з європейськими та американськими. У Вашингтоні бензин продають галлонами, але якщо перерахувати на літр і гривні, то виходить 22 гривні дизель і А-92 та майже 24 грн за А-95. Сусідня Польща, Варшава: 92-й бензин тут не використовують, дизпаливо в перерахунку коштує 38 гривень, а 95-й так само, як і в Україні, в середньому 35 гривень за літр. Німеччина, Берлін: бензин коштує майже по 50 гривень за літр, дизель – 43 гривні. Така висока ціна зумовлена особливостями оподаткування: третина вартості – це екологічний податок.

ВідеоЯк російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

Із початку осені ціни на пальне в Україні значно зросли. Серед причин - зростання ціни на нафту та здешевлення гривні, але є ще і звані суб’єктивні причини. Виявляється, левову частку паливного ринку України все ще контролює держава-агресор. 

Як російські "Газпром" та "Роснефть" хитають ціни на заправках в Україні

Ціни на паливо в Польщі й Німеччині останні два місяці коливалися, так само як і в Україні. Але все в межах 5-10 центів. В Україні ж до об’єктивних чинників додався ще й російський. Наприкінці вересня росіяни і білоруси синхронно призупинили відвантаження дизельного пального: перші перекрили так звану дизельну трубу, по якій солярка йшла до Новограда Волинського, білоруси, своєю чергою, перестали відвантажувати через нібито брак тари для транспортування.

За останні чотири роки росіяни кілька разів проводили такі демарші, внаслідок чого щоразу ціни злітали одразу на кілька гривень. Аналітики вважають, що це елемент гібридної війни – таким чином сусід-агресор розкачує ситуацію в Україні, а Білорусь йому допомагає. "В умовах збройного протистояння з Росією ні країна-агресор, ні її військові чи політичні сателіти, як Білорусь, не можуть бути надійними поставниками. Україна повинна мати і реалізовувати постійно і достатньо наполегливо програму зменшення залежності", - переконані експерти.

Наразі слід шукати нових постачальників нафтопродуктів і створювати максимально сприятливі умови для внутрішніх виробників усіх видів палива. Поки ж, зокрема, українська армія заправляється дизельним пальним, що виготовляють із російської нафти на нафтопереробних заводах, що належать росіянам.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Фотогалерея У Львові на АЗС "ОККО" автомобілі замість бензину заправляли водою (2 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції