Росіяни купують Донецький електрометалургійний завод

Шоста за величиною російська металургійна група "Мечел" купує Донецький електрометалургійний завод за 537 млн дол.

Російська металургійна група "Мечел" купує Донецький електрометалургійний завод (ДЕМЗ) за 537 млн дол. Оперативний контроль над підприємством "Мечел" отримала ще в 2010 році, але перевести акції ДЕМЗ на свій баланс їй не дозволяли зобов'язання перед банками.

За даними Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку України, з 16 березня 2010 року Daveze Ltd є власником 100% ПрАТ "Донецький електрометалургійний завод", пише "Комерсант-Україна".

Досі власником ДЕМЗ вважали російського бізнесмена Вадима Варшавського, який у 2008 році купив завод у Istil Group Мохаммада Захура за 480 млн дол. Разом з ДЕМЗ були придбані невеликі сталепрокатні заводи у Великій Британії і США, портові потужності в Одесі й трейдингова компанія MRHK Ltd у Гонконгу.

Але в 2009 році ДЕМЗ перейшов під управління А1 Investments - інвестпідрозділу "Альфа-Банку", оскільки Варшавський не зміг розрахуватися за позикою в 335 млн дол., залученою в банку під купівлю метактивів Istil Group. У 2010 році Варшавський оголосив, що повернув собі контроль над підприємством, домовившись про реструктуризацію боргу в розмірі 504 млн дол. перед "Альфа-Банком".

На початку 2010 року головою наглядової ради ДЕМЗ був призначений глава ради директорів Бєлорєцького меткомбінату, входить в "Мечел", Віктор Зюзін, а його членами стали Сергій Івашкін та Юрій Гущін, які представляють інтереси "Мечела" на Енгельському трубному заводі та Гурьєвськом метзаводі.

Пізніше в звіті "Мечела", направленому в Комісію з цінних паперів і бірж США (SEC), компанія підтвердила одержання оперативного контролю над ДЕМЗ.

Виробничі потужності ДЕМЗ дають змогу щороку виплавляти 1 млн т сталі й виробляти 700 тис. т прокату.

Читайте також:

Єдине в Україні виробництво алюмінію зупинили

Українська металургія відновлюється найшвидше у Європі

Українські хіміки і металурги зможуть заробити на різниці у ціні газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: