Росіяни мають намір витіснити українських акціонерів з ІСД

Через проблеми з сировиною Тарута можє повністю втратити контроль над корпорацією. Окрім поточних потреб в залізняку, над ІСД повис величезний борг за вже поставлену сировину.

На підприємствах "Індустріального Cоюзу Донбасу" виникла критична ситуація через боротьбу за контроль над корпорацією. Схоже на те, що російський інвестор, який прийшов на ІСД у кінці минулого року, поглиблюючи ситуацію на виробництві, намагається витіснити українських акціонерів - Сергія Таруту і Олега Мкртчана.

Підприємства корпорації, основним бенефіціантом якої залишається Тарута, вимушені шукати альтернативу основній сировині виробництва - залізняку.

За інформацією джерела на Алчевському меткомбінаті (входить в структуру ІСД), сьогодні у корпорації немає грошей для закупівель залізорудної сировини. "Алчевський комбінат працює на шлаках, багатих залізом (побічний продукт виробництва, що утворюється при виплавці чавуну і сталі). Самої руди на підприємстві доки немає", - відмітило джерело.

У кінці 2009 року 50%+2 акції ІСД були викуплені пулом російських інвесторів на чолі з власником трейдинговой компанії Carbofer і одним із засновників "ЕвразГруп" Олександром Катуніним за гроші державного "Внешэкономбанка". Тоді експерти стверджували, що прихід російського інвестора повинен позитивно позначитися на фінансовому стані корпорації. Зокрема аналітики припускали, що новий власник розв'яже основну проблему ІСД - забезпечення сировиною.

Втім, у кінці травня цього року виробничі ці корпорації Тарути почали різко погіршуватися. Зниження обсягів виробництва сталося, швидше за все, через відсутність замовлень.

Сьогодні через проблеми з сировиною Тарута і Мкртчан можуть повністю втратити контроль над корпорацією. Окрім поточних потреб в залізняку, над ІСД повис величезний борг за вже поставлену сировину: на сьогодні компанія Тарути заборговувала "Метинвесту" Ріната Ахметова 1,7 млрд грн. У рамках забезпечення повернення боргу державна виконавча служба Мінюсту вже наклала арешт на підприємства корпорації.

Читайте також:

Росіяни придбали контрольний пакет "Індустріального союзу Донбасу"

"Індустріальний союз Донбасу" продаватиме підприємства за борги

У вітчизняному рейтингу багатіїв усього чотири мільярдери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: