Росіяни намагаються потрапити на український ринок через Казахстан — ЗМІ

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росіяни намагаються потрапити на український ринок через Казахстан — ЗМІ

УНІАН

Під прикриттям казахстанських компаній знаходиться під санкціями "Трансмашхолдинг" намагається повернутися в Україну.

Після просідання обсягів вантажоперевезень з початком пандемії коронавірусу російський виробник вагонів і локомотивів "Трансмашхолдинг" почав шукати нові ринки збуту. Зокрема, під прикриттям казахстанських компаній "Трансмашхолдинг", що перебуває під санкціями, намагається повернутися до України.

Про це йдеться в розслідуванні OBOZREVATEL.

"Компанією "Проммашкомплект" на 25% володіє новосибірське ТОВ" Трансметаллснаб ", і на 75% — компанія ТОВ Railways Techologies & Services. Обидві ці компанії об'єднує спільний власник: австрійська компанія Bahntechnik Beteiligungs Gmbx, що володіє "Трансметаллснабом" на 99% (ще 1% власності тут — у фізосіб Павла Арайса і Олега Титова), а ТОВ Railways Techologies & Services — на 100%. Австрійська ж компанія на 100% належить FIS Capital, одноосібним власником якої є людина на ім'я Uwe Eschner", — сказано в розслідуванні.

Водночас, основними кредиторами новосибірської компанії є представники топ-менеджменту "Трансмашхолдингу", внесеного указом президента України до санкційних списків ще в 2016 році.

"Основним кредитором компанії "Трансметаллснаб" є Холдинг Транспортні компоненти, від якого, через ланцюжок з трьох кіпрських компаній, ниточки тягнуться знову до росіян. Так, одноосібним власником однієї з них, компанії LIGNOSO LIMITED, є гендиректор "Трансмашхолдингу" Кирило Липа. Другою, OSDOCO LIMITED, повністю володіє Олексій Белінський, член ради директорів російської компанії, яка також перебуває під санкціями", — вдалося дізнатися OBOZREVATEL.

Більш того, засновник "Проммашкомплекту" — тієї самої казахстанської компанії, яка намагається зайти на український ринок, одночасно є і акціонером Муромського стрілочного заводу в РФ, що входить до структури "Трансмашхолдингу".

Раніше OBOZREVATEL повідомляв, що українська урядова делегація в Казахстані уклала низку домовленостей. Серед іншого, йшлося про можливу закупівлю локомотивів для "Укрзалізниці" в російської компанії "Трансмашхолдинг", що перебуває під санкціями. За даними експертів, ця компанія зацікавлена в контролі над українською залізницею не тільки з фінансових, а й з політичних міркувань.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація