Росіяни побудують завод ядерного палива на Дніпропетровщині

Міністр палива Бойко нагадав, що Україна також планує придбати частину акцій одного з заводів зі збагачення урану в Росії.

Україна має намір побудувати завод з виробництва (фабрикації) ядерного палива в Жовтих Водах Дніпропетровської області.

Про це в Києві повідомив міністр палива й енергетики Юрій Бойко.

Бойко нагадав, що Україна також планує придбати частину акцій одного з заводів зі збагачення урану в Росії.

"Ми викуповуємо корпоративні права заводу зі збагачення ядерного палива на території Росії і будуємо в себе підприємство з фабрикації ядерного палива в районі Жовтих Вод", - сказав міністр.

Бойко підкреслив, що кінцевою метою будівництва в Україні заводу з фабрикації ядерного палива, а також придбання акцій підприємства зі збагачення урану в Росії є створення в Україні замкнутого циклу виробництва ядерного палива для атомних електростанцій.

Як повідомлялося, російський виробник ядерного палива ВАТ "ТВЕЛ" веде переговори з російськими банками із метою забезпечення фінансування заводу з виробництва ядерного палива в Україні.

У вересні 2010 року Кабінет міністрів затвердив "ТВЕЛ" переможцем конкурсу з надання технологій для будівництва заводу із фабрикації ядерного палива в Україні.

На початку вересня міжвідомча конкурсна комісія з вибору технології будівництва в Україні заводу з фабрикації ядерного палива запропонувала Кабміну затвердити "ТВЕЛ" переможцем міжнародного конкурсу, що і надасть технологію спорудження заводу.

Нагадаємо, 22 жовтня ц.р. президент України Віктор Янукович повідомив про намір побудувати завод з переробки урану в Кіровоградській області. Глава держави також зазначив, що сьогодні близько 55% електроенергії виробляється саме завдяки атомним потужностям країни.

Пізніше з'явилася інформація, що Кабмін планує вкласти 250 млн доларів у будівництво нового заводу з переробки урану на базі Новокостянтинівського родовища.

Читайте також:

Янукович запропонував Росії й Казахстану "побудувати на трьох"

Росія відкрила Україні доступ до свого урану

США готові інвестувати в українську енергетику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: