Росіяни придбали контрольний пакет "Індустріального союзу Донбасу"

Одна з найбільших українських сталеливарних компаній перейшла під контроль групи фінансових інвесторів разом з російським Внєшекономбанком.

Російський бізнесмен Олександр Катунін (власник швейцарського трейдера Carbofer, екс-співвласник Євразхолдингу) разом з групою фінансових інвесторів за участю Внєшекономбанку придбали контрольну частку однієї з найбільших українських сталеливарних компаній – корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД).

Як повідомила прес-служба ІСД, нові власники придбали 50% + дві акції компанії.

"ІСД і група профільних та фінансових інвесторів заявляють про досягнення домовленостей з об'єднання зусиль з метою розвитку конкурентоспроможності металургійних активів української корпорації на світовому ринку", - йдеться у прес-релізі компанії.

У документі зазначено, що власниками 49,99% акцій ІСД залишаються чинні акціонери - Сергій Тарута й Олег Мкртчан. Вони продовжать управління компанією на рівні глави ради директорів і генерального директора відповідно. Тим часом, Віталій Гайдук вийшов з числа акціонерів.

До складу ради директорів ІСД будуть введені незалежні члени, яких планується запросити з числа відомих іноземних фахівців. Серед них, зокрема, Вінченцо Магістро (Vincenzo Magistro), який має великий досвід в області міжнародної фінансової експертизи.

В ІСД наголосили, що не потрібно шукати політичний підтекст операції. Представники компанії стверджують, що прихід нових партнерів посилить позиції корпорації на світовому ринку.

"До операції включені виключно металургійні активи, які входять в структуру корпорації ІСД, і її умови не пошируються на інші активи, якими володіють основні бенефіціари корпорації", - підкреслюється в прес-релізі.

При цьому в ІСД пояснили, що з урахуванням того, що криза була не найпростішим часом для подібної угоди, було вирішено найняти в ролі фінансового консультанта одну з найбільш авторитетних інвестиційних компаній "Трійка Діалог" (РФ), що успішно залучила до фінансування угоди корпорацію "Банк розвитку і зовнішньоекономічної діяльності" (Внєшекономбанк, РФ).

Внєшекономбанк є агентом уряду РФ з обслуговування зовнішнього боргу, стягнення кредиторської заборгованості колишнього СРСР, управління коштами Пенсійного фонду РФ, а також з надання позик і гарантій російським експортерам. У січні 2009 року банк став власником 75%+3 акцій АКБ "Промінвестбанк" (Україна).

Читайте також:

Найбільша українська фондова біржа продає себе росіянам

Росія розпочала повторне антидемпінгове розслідування щодо імпорту українських труб

Більше 60 українських банків виставлено на продаж

Брюс Вілліс придбав Черкаський горілчаний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: