Росіяни втратили контроль над I-box в Україні

Тепер доля I-box в Україні не залежить від Росії. Російська компанія "Айбокс" не змогла повернути кредит "Альфа-Банку" і віддала свою частку в українському ТОВ "Айбокс".

Російська компанія "Айбокс" втратила свою частку в українському ТОВ "Айбокс".

Мережа перейшла під контроль структур, які пов'язані з менеджментом українського "Альфа-Банку".

До тепер ця сторона контролювала 49% платіжної мережі. Решта 51% належали росіянам.

Проте, за словами джерела, близького до керівництва платіжної мережі "Айбокс", наприкінці січня партнери по бізнесу вступили в конфлікт. Протистояння почалося через те, що один з них не виконав своїх фінансових зобов'язань перед іншим.

Російська компанія "Айбокс" для виходу на український ринок взяла кредит в "Альфа-Банку" в розмірі 240 млн. гривень.
Бізнес пішов не так, як планувалося, російські партнери не змогли виконати своїх кредитних зобов'язань і змушені були поступитися банкірам своєю часткою. Таку версію конфлікту підтвердили відразу два джерела.

Номінальним власником українського ТОВ "Айбокс" є офшорна компанія "Бенезія Інвестментс ЛТД". Її заснували практично на паритетних засадах два партнери.

Генеральному директору російського "Айбокса" Павлу Садовникову приписували контроль над 51% голосів у офшорі, частину, що залишилася, за даними учасників ринку, контролювали структури, близькі до менеджменту українського "Альфа-Банку".

Непрямим підтвердженням існування тісного зв'язку між "Айбоксом" і банком може бути той факт, що ця платіжна мережа є ексклюзивним агентом "Альфа-Банку". Тільки клієнти цієї фінустанови можуть користуватися терміналами I-box для погашення кредитних платежів і поповнення карткових рахунків.

ТОВ "Айбокс" займає більше третини ринку миттєвих платежів в Україні. Компанія володіє більш ніж 5 тис. платіжних терміналів I-box.

Читайте також:

В терміналах i-Box "застрягли" 60 мільйонів гривень

Термінали I-Box знову запрацювали

Збій в терміналах I-Box зупинив тисячі платежів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: