Російська православна церква хоче купити банк, в якому можуть "згоріти" її гроші – ЗМІ

В "Ергобанку" обслуговується 61 організація церкви.

Російська православна церква шукає способи врятувати проблемний "Ергобанк", аби врятувати в ньому гроші своєї 61 організації, серед яких – чимало єпархій. Церква також розглядає можливість придбання цієї фінустанови.

Про це пише РБК із посиланням на джерела в церкві та банку. Проте жодна зі сторін цю інформацію офіційно не підтвердила.

Церква погодилася відкрити рахунки в "Ергобанку" через одного з його акціонерів – Валерія Мешалкіна, якому належить 19,87%.

"Церковна людина, православний бізнесмен, багато допомагав храмам. Вважалося, що це гарантія того, що з банком нічого не трапиться", – сказало джерело.

Мешалкін – власник будівельно-монтажної компанії "Енергомашкапітал", член опікунської ради Троїцько-Сергієвої лаври та Московської духовної академії, член благодійного товариства "Марія".

Наприкінці минулого року "Ергобанк" не виконав зобов'язання РЕПО за облігаціями на 904 млн рублів. Також фінустанова не повертає клієнтам вклади. За розмірами активів (6,5 млрд рублів) невеликий "Ергобанк" посідає 311 місце в банківській системі Росії.

Варто зазначити, що Російська православна церква є одним із власників (майже 50%) крупного банку "Пересвет". Церква також має дохід від інвестицій в імпорт автомобілів, будівництво, ресторанний і готельний бізнес, оптову та роздрібну торгівлю, сільське господарство та виробництво продуктів харчування. За оцінками РБК, підконтрольні Російській церкві підприємства кілька років тому приносили їй 600 млн рублів на рік, а вартість активів становила близько 2,3 млрд рублів.

Тим часом у РПЦ побачили користь від західних санкцій проти Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: