Російська "Татнефть" через суди хоче примусово стягнути з України 144 мільйони доларів

Компанія хоче отримати компенсацію за частку в "Укртатнафті".

Російська нафтова компанія "Татнефть", головний офіс якої розташований у місті Альметьєвськ у республіці Татарстан у РФ, подала три судові позови проти України щодо примусового стягнення 144 млн доларів.

30 березня "Татнефть" подала позов до суду в США, а вчора, 13 квітня, - до судів у Лондоні та Москві.

"Підставою для винесення арбітражного рішення (від 29 липня 2014-го) на суму 144 мільйони доларів США (112 мільйонів доларів США плюс відсотки на поточну дату) стало порушення Україною Двосторонньої угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій між Росією і Україною і позбавлення ПАТ "Татнефть" його акціонерної частки в найбільшому в Україні Кременчуцькому НПЗ (АТ "Укртатнафта"), - ідеться в повідомленні компанії.

"Татнефть" ще 2008 року висувала позов проти України в зв'язку з насильницьким захопленням ЗАТ "Укртатнафта" в жовтні 2007-го і експропріації частки "Татнефти" в цьому ЗАТ, пише "Інтерфакс".

"Укртатнафта" була створена відповідно до указів президентів України і Татарстану 1994 року на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій "Укртатнафти" належали структурам, близьким до "Татнефти". Міністерство майна Татарстану було власником 28,7788% акцій. Ще 8,6% акцій належали безпосередньо "Татнефти". Однак в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват".

Залиште свій коментар