Російські банки "впали в кому" - Кремль шукає терміново трильйон рублів на "реанімацію" - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
5872
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські банки "впали в кому" - Кремль шукає терміново трильйон рублів на "реанімацію" - ЗМІ

Росіяни стоять у черзі, аби хоч щось купити в магазині техніки і врятувати свої рублі / Фото: olex-kurinniy.livejournal.com

Після зміцнення рубль знову почав падати.

Із початку тижня валютно-банківська система Росії впала у глибоку кризу – у вівторок на Московській біржі долар злетів до 80 рублів, а євро – до 100. Відповідно в деяких обмінниках та на "чорному" ринку за валюту правили відповідно 120 і 150 рублів. Росіяни масово кинулися до банкоматів знімати готівку, тож деякі банки обмежили видачу грошей. Крім того, люди змітають із полиць магазинів продукти і техніку.

Сьогодні, 18 грудня, рубль трохи "відпустило" - станом на 10:18 за київським часом на міжбанку долар коштував майже 63 рублі, а євро – 76,5. Проте падіння рубля нині тільки набирає обертів - із моменту відкриття торгів валюта подорожчала вже на 1,5-2,5 рубля.

Незначне зміцнення "дерев'яного" сталося ще вчора ввечері. Проте експерти прогнозують, що така ситуація триватиме недовго – уже до весни долар у Росії може коштувати навіть 200 рублів.

Тим часом банківська система РФ "упала в кому" - банкіри не можуть гарантувати стабільність рубля, а тому перестають фінансувати фізичних та юридичних осіб. Крім того, банки навіть перестали видавати кредити один одному під заставу цінних паперів. Про це пише РБК. Відсоткові ставки хоч і злетіли до 30-35%, проте фінустанови не поспішають позичати, бо не знають, що їх самих чекає.

На "реанімацію" банківської системи Кремль планує виділити безпрезендентний один трильйон рублів. Про це пише "Коммерсантъ" із посиланням на власні джерела. Влада суми поки не називає, але підтвердила, що таки буде рятувати банки докапіталізацією.

Тим часом у російських магазинах зникають продукти і товари – постачальники вичікують, наскільки ще обвалиться рубль.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5872
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація