Російські ціни на нафту обвалили економіку Білорусі

У першому півріччі Білорусь скоротила імпорт нафти з Росії на 49,8% в річному вираженні, до 6,467 млн тонн, імпорт нафтопродуктів - більш ніж на 70%, до 525,4 тис. тонн.

Подорожчання російської нафти завдало значного удару по білоруській економіці. Експорт білоруських нафтопродуктів рухнув на 40%. Збиткове кожне сьоме підприємство країни.

Белстат опублікував дані за станом білоруської економіки за перше півріччя 2010 року. Це були перші півроку в історії країни, коли вона платила за російську нафту повну ціну - 396 доларів за тонну. І масштаб обвалу білоруської економіки вражає.

У першому півріччі Білорусь скоротила імпорт нафти з Росії на 49,8% в річному вираженні, до 6,467 млн тонн, імпорт нафтопродуктів - більш ніж на 70%, до 525,4 тис. тонн. При цьому Білорусь зменшила виробництво власних нафтопродуктів на 29,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. За один тільки липень показники білоруської нафтопереробки знизилися в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 12,8%.

Виробництво автомобільного бензину за півроку впало на 20%, дизельного палива - на 26,1%, паливного мазуту - на 32,8%. Експорт білоруських нафтопродуктів скоротився на 40%, до 4,611 млн тонн. В умовах різкого подорожчання енергоносіїв почала рушитися білоруська промисловість.

Країна опинилася в зовнішньоторговельній пастці: за підсумками січня - червня негативне сальдо зовнішньої торгівлі склало 3,510 млрд доларів, а по енергоносіях - мінус 2,175 млрд доларів. Для порівняння: розмір білоруського бюджету складає близько 10 млрд доларів.

Читайте також: 

Україна суттєво зменшила транзит нафти, а газу - збільшила 

Україна пустила через свою територію білоруську нафту 

Україна скасує мито на імпорт нафтопродуктів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: