Російські окупанти Криму крадуть газ з материкового шельфу України в Чорному морі

Платформи охороняють озброєні люди, яких називають рибалками.

Під час спільного рейду прикордонники з представниками міжвідомчої групи зафіксували, що окупанти крадуть газ з материкового шельфу України в Чорному морі, йдеться в ТСН.16.45.

Перевірку українських родовищ вони здійснюють невперше і саме там, де працюють захоплені окупантами так звані вежі Бойка - плавучі бурові платформи. Російські вояки до них українців не підпускають.

У відкрите море виходить корабель морської охорони "Григорій Куроп'ятников". В небо підіймається для розвідки прикордонна авіація — перевірятимуть чотири українські газові родовища - Штормове, Архангельське, Голіцинське та Одеське.

На плавучих українських платформах, які викрали разом з українським півостровом - працівники, яких охороняють озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків. Буровики відповідають, що то не військові, а рибалки.

ВідеоРосійські окупанти Криму крадуть газ з материкового шельфу України в Чорному морі

За кілька хвилин біля платформ з'являється військовий корабель Чорноморського флоту Росії. Українські прикордонники повідомляють через рацію про людей зі зброєю на платформах, що згідно конвенції мореплавства дуже небезпечно на таких нафтогазових об'єктах. Росіяни у відповідь наказують українцям триматися подалі від платформ.

Така ситуація на усіх захоплених бурових платформах, кажуть у "Нафтогазі". Окупанти качають український газ з материкового шельфу.

"Не вистачає Криму газу, тобто вирішили наростити за рахунок збільшення на шельфі Чорного моря. Ми бачили те, що йдуть бурові роботи на одеському газовому родовищі і ремонтуються свердловини ще на двох родовищах", - заявляє голова правління ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" Світлана Нєжнова.

Усі факти викрадання газу та незаконного буріння зібрали та вчергове передали у прокуратуру. Далі до міжнародного арбітражу, щоб через суд повернути викрадені вежі. Щоправда для  цього можуть знадобитися роки.

Залиште свій коментар