Російські виробники маскують штрих-коди на своїх товарах, щоб надурити українців

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські виробники маскують штрих-коди на своїх товарах, щоб надурити українців

Експерти радять звертати увагу не тільки на штрих-код, а й на країну-виробника

За два тижня обсяги продажу російських товарів в Україні впали на 40%.

З початком військової агресії Росії в Криму небайдужі українські споживачі почали активно бойкотувати товари, виготовлені в РФ та промарковані штрих-кодом "46". Це не аби як вдарило по кишенях російських олігархів та підприємців, і, в зв'язку з активним бойкотом, деякі виробники пішли на відверті хитрощі, щоб маскувати країну походження товарів, йдеться у сюжеті ТСН. 19.30.

За інформацію ТСН, обсяги продажів російських товарів за останні два  тижні скоротилися майже на 40%.

"Якщо реалізація знизиться у два рази, то, фактично, зникне доцільність продавати товар", - стверджує керівник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко

За словами експерта, бойкот товарів -  досить поширена світова практика, але українська ситуація унікальна своєю політичною складовою цього процесу. 

Як пояснює Ростислав Лоцманенко – фахівець із маркування товарів – російські виробники в останні тижні активно кинулися отримувати українські штрих-коди, щоб "замаскувати" товар. Проте, відзначає Лоцманенко, навіть якщо штрих-код починається на "482", покупець має уважно вивчити інші написи на упаковці та пересвідчитися, чи відповідає вказаному штрих-коду країна-походження товару.

Загалом, російські товари займають не більше 7 % українського ринку, тож їх утрата по покупцях особливо не вдарить.

Поки російські виробники оцінюють рентабельність, українські програмісти адаптуються до нової ситуації – розроблюють мобільний софт і радять звертати увагу не тільки на штрих-код, а й на країну-виробника.

Нагадаємо, що у київських супермаркетах активісти падали ниць і закликали не купувати товари росіян-окупантів.

Наступна публікація