Російських працівників примусять платити за воду, яку вони п'ють на роботі

Мінфін Росії вважає, що воду, яку працівники п'ють на роботі, слід вважати натуральним доходом і обкласти податком.

Мінфін Росії запропонував обкласти податком воду, яку організації закуповують для офісних працівників. Вартість випитої працівниками води урядовці пропонують віднімати від зарплати.

У довідкових правових системах напередодні з'явився лист Мінфіну, в якому дається відповідь на питання, чи підлягає стягуванню податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) вартість питної води, яку організації закуповували для своїх працівників.

"При придбанні організацією питної води для своїх співробітників вказані особи можуть отримувати доходи в натуральній формі, як це встановлено ст.211 Податкового кодексу, а організація, яка купує питну воду, може виконувати функції податкового агента, передбачені ст.226 кодексу", - говориться в документі.

Простішими словами, якщо організація закуповує питну воду в кулерах, а співробітники її п'ють, то у них виникає дохід в натуральній формі у вигляді безоплатно отриманого ними майна. Інакше кажучи, організація повинна врахувати, скільки води із загального кулера випив кожен співробітник. Відповідно, якщо їй це вдасться, вона повинна вирахувати із зарплати 13% від вартості випитої води і повідомити про отриманий дохід в податкові органи.

Проблемою може стати облік випитої води. Експерти з іронією заявляють, що розв'язати проблему можна, поставивши біля кулера охоронця, щоб той записував, хто до нього підходить і скільки п'є, або встановити відеокамеру.

При цьому експерти звертають увагу на те, що Мінфін може аналогічно висунути вимогу на підрахунок того, скільки холоду "спожив" кожен співробітник з кондиціонерів, скільки ковроліну "протоптав" і скільки стільців він "просидів".

Читайте також:

Кабмін показав нові зміни Податкового кодексу

Третина росіян вірить, що Сонце обертається навколо Землі

У Росії збираються відродити каторгу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: