Російський мільярдер взяв під контроль Харківський аеропорт

Російські бізнес-структури мають тотальний контроль над аеропортом Харкова.

Російська фінансово-промислова група "Базел" (Базовий елемент), яка належить мільярдерові Олегові Дерипасці, фактично зізналася в тому, що управляє аеропортом Харкова і зараз активно шукає топ-менеджера для цього проекту.

Група "Базел" придбала свій перший зарубіжний актив, ще у квітні 2008 року, хоча компанія завжди заявляла, що "відносно харківського аеропорту ніяких домовленостей не існує".

Проте, нещодавно в інтернеті компанія "Базел Аеро" розмістила вакансію, у якій шукає "менеджера проекту Харків".

При цьому серед умов працевлаштування: досвід керівництва авіаційним підприємством, мобільність, 50% часу і більше необхідно проводити в аеропорту Харкова, "офіційне оформлення в компанії ТОВ "Базел Аеро" (Краснодар).

Нагадаємо, що на початку березня 2008 року Харківська міськрада прийняла рішення про передачу в оренду майнового комплексу аеропорту строком на 49 років компанії "Нью Системс АМ" (НСА).

НСА узяла на себе зобов'язання вкласти в реконструкцію аеропорту 118,9 млн дол.

Коли проводився тендер зі здачі в оренду аеропорту, "Нью Системс АМ" (група Development Construction Holding, DCH) виявилася єдиним його учасником. При цьому, НСА фактично являється СП структур Олега Дерипаски і українського бізнесмена Олександра Ярославського.

У той же час, представник "Базела" стверджує, що компанія не займається управлінням харківським аеропортом. "Ми робимо аеропорту консультаційні послуги з метою підвищення ефективності його роботи і будівництва", що ведеться на території аеропорту,- запевнили у "Базелі".

Нагадаємо, що інвестора для аеропорту Харкова шукали у зв'язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи по футболу у 2012 році. І хоча проведення матчів футбольної першості в Харкові не планується, це місто визначене в якості резервного. Минулого року в аеропорту був введений в дію новий пасажирський термінал площею 20 тис. кв м, здатний обслуговувати до 2 млн пасажирів за рік.

Олег Дерипаска - російський підприємець, власник компанії "Базовий елемент", "алюмінієвий король" Росії. Особисті статки бізнесмена оцінюють у 16,8 млрд дол. У 2011 році він зайняв 5 рядок в списку 200 найбагатших бізнесменів Росії (за версією журналу Forbes).

Читайте також:

Кількість мільярдерів у Росії за рік збільшилася майже вдвічі

Україна має намір забрати у Дерипаски найбільшого виробника алюмінію

"Алюмінієвий король" Росії зізнався, що платив мафії за "кришу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: