Російський газ для України подорожчає майже до 300 доларів

"Нафтогаз" має змогу зберегти існуючу ціну на газ для промисловості, незважаючи на збільшення цін на російський газ.

Подорожчання газу для України цього року складе близько 12%. Незважаючи на це, для української промисловості вартість газу збільшиться вже в II півріччі.

"Газпром" прогнозує середньорічну ціну на імпортний газ для України в 2011 році у розмірі 280 доларів за тисячу кубометрів. Про це повідомив директор "Газпром збут Україна" Анатолій Подмишальський.

"Ця ціна більш ніж на 100 доларів менше прогнозу середньорічної ціни в країнах Європи", - зазначив Подмишальський. Він також уточнив, що в II кварталі ціна імпортного газу для України підвищиться на 4,1% в порівнянні з I кварталом - з 264 доларів за тисячу кубометрів до 275 доларів за тисячу кубометрів, пише видання "Коммерсант-Украина".

У російській монополії вже заявляли, що у березні вартість газу для Західної Європи виросте на 15-20%, тоді як для українських промисловців подорожчання через відмінності у формулі ціноутворення буде не таким значним. Таким чином, українські добрива і металопродукція, принаймні в II кварталі, повинні продаватися за вигіднішими цінами.

У прес-службі "Дніпроазоту" говорять, що для промислових споживачів важлива не ціна імпорту, а та, що встановлює Нацкомісія регулювання електроенергетики (НКРЕ). "Поки ми отримуємо газ на 80 доларів дорожче, ніж наші конкуренти в країнах Західної Європи, і тому вимушені постачати добрива в основному на ринки Південно-Східної Азії",- говорять на підприємстві.

У прес-службі Міненерго від коментарів відмовилися. Але в міністерстві пояснили, що в III кварталі ціна газу, що імпортується в Україну, складе 285-290 доларів, а в IV кварталі - 290-297 доларів за тисячу кубометрів. Таким чином, до кінця року його ціна виходячи з прогнозів виросте на 12% в порівнянні з I кварталом. "Але це якщо ціни на нафту і, головне, нафтопродукти у світі різко не рвонуть вгору в результаті якоїсь непередбаченої кризи", - говорить джерело в міністерстві.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима зазначив, що цього року очікується ріст доходів НАК "Нафтогаз України".

"Цей ріст доходів, в принципі, дозволяє "Нафтогазу" отримати до 300 млн доларів додаткового доходу і таким чином зберегти існуючу ціну на газ для промисловості, незважаючи на збільшення цін на газ навіть в IV кварталі", - додав начальник аналітичного відділу ІК "Брокеркредитсервіс" Максим Шеїн.

Втім, джерело в Міненерго відзначає, що швидше за все НАК ініціюватиме перегляд цін на газ для промисловості вже з червня. "Правда, не факт, що з аргументами компанії про необхідність підвищення цін погодиться НКРЕ", - говорить Гудима.

Читайте також:

Росія відмовилася переглядати формулу ціни на газ для України

"Нафтогаз" купить газ для Фірташа у "Газпрома"

Російський газ для України знову подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: