"Газпром" визнали монополістом на ринку транзиту газу в Україні та звинуватили в порушенні умов контракту з "Нафтогазом"

Російська компанія проігнорувала висновки розслідування Антимонопольного комітету України.

Російську державну компанію "Газпром" визнали монополістом на ринку транзиту природного газу територією України. Водночас у ході розслідування визнали, що "Газпром" протягом 2009-2015 років неодноразово порушував умови контракту із "Нафтогазом України".

Про таке рішення Антимонопольного комітету повідомив його керівник Юрій Терентьєв, пише "Інтерфакс-Україна".

"Газпром" ігнорував будь-які звернення про приведення умов співпраці (обсягів транзиту і вартості транзиту) до економічно обґрунтованих.

"Ми дуже чекаємо представників "Газпрому" на наступні слухання у справі відносно можливого зловживання монопольним становищем", – уточнив Терентьєв.

Керівник АМКУ зазначив, що це – попередні висновки розслідування, наступне слухання призначене на 14 січня 2016 року.

Наприкінці листопада Антимонопольний комітет України направив попередні висновки розслідування "Нафтогазу" і "Газпрому". Українська компанія погодилася з висновками розслідування, а "Газпром" проігнорував документ.

Зазначимо, що в першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розпочався ще півтора року тому, навесні 2014-го.Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контракту та вимагають мільярдні компенсації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: