Російський рубль суттєво відвоював позиції на біржі, але сильно впав в офіційних курсах

Офіційний курс долара в РФ становить майже 78 рублів.

Учорашні, 17 лютого, торги на Московській біржі російський рубль завершив суттєвим зміцненням – основна валюта здешевшала протягом дня на три рублі. Зокрема, долар упав до 75,07 рубля, євро – до 83,58.

Рубль відвойовує позиції завдяки здорожчанню нафти на світовому ринку. На кінець учорашньої доби основні сорти додали в ціні півтора-два долари: європейська Brent коштувала близько 35 доларів США за барель, американська WTI – 31 долар. Такі дані наводить Bloomberg.

Водночас рубль суттєво утратив свої позиції в офіційних курсах Центробанку РФ – основна валюта там здорожчала на півтора-два рублі. Долар сягнув позначки у 77,85, євро – 86,95. Це пов'язано з тим, що регулятор установлює курси валют в обід на наступний день. А саме вчора в цей період нафта дешевшала, тож і рубль утрачав позиції. Хоча під вечір ситуація кардинально змінилася.

Нагадаємо, рубль останні два роки активно знецінюється через західні санкції та дешеву нафту. Нині уряд РФ розробляє антикризовий план, на обов'язкові заходи для якого потрібно віднайти додатково 600 млрд рублів. Тим часом експерти порахували, що протягом чотирьох років через санкції та дешеву нафту Росія втратить до 600 млрд доларів США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: