Російський суд проігнорував заяву Мін'юсту України  щодо боргу збанкрутілого "Трансаеро"

Вимоги української сторони можуть взяти до уваги через місяць.

Арбітражний суд Санкт-Петербурга і Ленінградської області залишив без руху заяву Міністерства юстиції України, подану від імені Державної авіаційної служби України як кредитора в рамках справи про банкрутство російської авіакомпанії "Трансаеро".

Про це йдеться в інформації, опублікованій на сайті суду, пише ТАСС.

"Залишити без руху вимоги кредитора (ст.13, 128 АПК, ст.32 ФЗ "Про неспроможність") до 21 березня 2016 року", – ідеться в електронній картці справи.

Клопотання про включення вимог до реєстру вимог кредиторів "Трансаеро" було подано 8 лютого. Суть вимог, а також інші подробиці не опубліковані.

Відомо, що Україна з 25 жовтня 2015 року ввела санкції на польоти російських авіакомпаній до України, а пізніше заборонила й усі транзитні польоти територією України. Головна причина обмежень – незаконні польоти російських авіакомпаній до анексованого РФ Криму. На початок жовтня 2015-го сума штрафів для всіх авіаперевізників становила 646 млн грн (4750 протоколів, тобто штраф за кожен несанкціонований політ – 136 тис. грн), а сплата російськими компаніями – нуль. Детально про те, яка саме сума штрафу припадає на "Трансаеро", в Мін'юсті України не уточнили.

Водночас українські аеропорти припинили співпрацю з "Трансаеро" ще раніше до введення санкцій владою. Аеропорту "Одеса" за обслуговування рейсів російська компанія була винна 319 тис. доларів, а аеропорту "Київ" (Жуляни) – 662 тис. доларів.

Нагадаємо, процес банкрутства другої за розмірами російської авіакомпанії "Трансаеро" розпочали восени минулого року через несплачений кредит. 26 жовтня Росавіація скасувала всі рейси цього перевізника. Ще на початку 2015 року в авіакомпанії виникли проблеми з фінансами. Аби не допустити масових збоїв із перевезенням пасажирів, банк ВТБ надав "Трансаеро" кредит на 9 млрд рублів під державні гарантії. Проте фінансові справи не покращилися, тож авіакомпанію вирішили визнати банкрутом.

Арбітраж Петербурга визнав обґрунтованим борг "Трансаеро" "Сбєрбанку" в розмірі 402 млн 67 тис. рублів і ввів процедуру банкрутства – спостереження – за його позовом. Пізніше банк збільшив вимоги до 7,4 млрд рублів.

Клопотання про включення вимог до реєстру кредиторів "Трансаеро" пізніше подала "дочка" ВТБ "Капаблю Лімітед" (11,6 млрд рублів), "Альфа-Банк" (11,845 млн доларів), податкова служба РФ (1,8 млрд рублів), "Аерофлот" (понад 2,7 млрд рублів), Московський кредитний банк (7,89 млрд рублів), "Россельхозбанк" (6,78 млрд), "ЮніКредитБанк" (1,78 млрд), "Газпромнефть-Аеро" (6,02 млрд) та інші. Ці суми були озвучені представниками кредиторів в суді, але поки не підтверджені його рішенням.

Загальний борг "Трансаеро" оцінюється в 250 млрд рублів, рішення про банкрутство авіакомпанії було прийнято на урядовій нараді за участю прем'єра-міністра РФ Дмитра Медведєва 1 жовтня 2015 року.

"Трансаеро" вирішили приєднати до авіаперевізника №1 в РФ – державного "Аерофлоту". Окремі рейси передали авіакомпаніям "Сибір", "ЮТейр", "Уральські авіалінії", "Таймир". Пасажири купили в "Трансаеро" наперед, до квітня 2016 року, понад 155 тисяч квитків. Майже 88 тисяч пасажирів буде перевозити "Аерофлот", решті повернуть гроші. Із "Трансаеро" звільнять 10 тисяч працівників. Ураховуючи, що літаки перевізника передадуть іншим авіакомпаніям для здійснення рейсів, більшість звільнених матимуть змогу працевлаштуватися. Лише "Аерофлот" планував працевлаштувати понад 6 тисяч колишніх "трансаерівців".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: