Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський виробник алюмінію "Русал" Дерипаски знайшов лазівку, як обійти санкції США

Компанія скористається іранським досвідом.

Другий у світі виробник алюмінію, російська компанія "Русал" знайшла шлях, як обійти американські санкції. Замість долара розрахунки вона хоче проводити в євро. Так свого часу робили санкційні іранські компанії, коли із долара перейшли на золото, нафту та японські ієни.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на обізнані джерела. У самому "Русалі" від коментарів відмовилися.

"Русал" запустив захисний план в іранському стилі", - сказав топ-менеджер компанії-акціонера "Русала". Джерело відмовилося назвати банки, які будуть займатися обробкою транзакцій.

Нагадаємо, минулого тижня Мінфін США включив сім російських олігархів і 12 пов'язаних з ними компаній до списку заборонених осіб, пославшись на "зловмисні дії" Росії. У санкційний список "друзів Путіна" включений у тому числі бізнесмен Олег Дерипаска. Йому належать найбільший пакет акцій серед інших акціонерів "Русала", який також потрапив під американські санкції. За даними аналітиків CRU, на "Русал" припадає 14% світових постачань алюмінію, без урахування найбільшого постачальника Китаю.

Санкції США забороняють американським особам вести справи з бізнесменами і компаніями зі списку, що сильно ускладнює останнім розрахунки в доларах.

"В Європі є низка банків, які можуть забезпечувати платежі в євро. Деякі клієнти "Русала" вже почали перехід на євро, але на це потрібен час", - зазначило джерело.

Джерело в американському банку, який працював з "Русалом", сказало, що всі платежі нині йдуть на заставний (ескроу) рахунок, що ускладнює розрахунок між покупцями та продавцями.

Експерти кажуть, що банки, які працюють з металургійним сектором, ймовірно, будуть дуже обережно підходити до роботи з "Русалом". Три роки тому, 2015-го, французький банк BNP Paribas заплатив штраф 8,9 млрд доларів у рамках справи про порушення санкцій США проти Судану, Куби та Ірану.

Європейські банки технічно не обмежені в обробці нафтових транзакцій Ірану в євро, але вони також поводилися дуже обережно, побоюючись так званих вторинних санкцій США за підтримку осіб з забороненого списку.

Тим часом на біржах продовжують падати акції "Русала". Напередодні Лондонська біржа металів (LME) заявила, що не пускатиме на свої склади алюміній, вироблений і поставлений російським "Русалом".

Тим часом президент Петро Порошенко заявив, що Україна введе санкції проти Дерипаски і Ко.

ВідеоЗвинувачені в агресії проти України та Сирії російські олігархи втрачають мільярди через санкції США

Обвал російських компаній - нова ціна, в яку олігархам обходиться війна в Україні та Сирії. Тепер вже зі свого, не з бюджетного кармана. Найбільш адресні і болючіші санкції з усіх, що американці запроваджували проти Кремля, прийшлися по внутрішньому колу друзів Путіна.

Звинувачені в агресії проти України та Сирії російські олігархи втрачають мільярди через санкції США

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції