Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Російський ВТБ погрожує стягнути гроші з Порошенка, який 12 років тому продав йому банк в Україні

Нині українська "дочка" ВТБ перебуває під санкціями.

Російський банк із державною часткою ВТБ погрожує звернутися до міжнародного суду, аби президент України Петро Порошенко повернув йому гроші за куплений у нього 12 років тому банк "Мрія", який згодом став українською "дочкою" ВТБ.

"Хотіли нагадати пану П.О. Порошенку, що ВТБ (Україна) був побудований на базі банку "Мрія", яким він володів, і який Група ВТБ придбала у нього 2006 року. Група ВТБ залишає за собою право звернутися до міжнародного суду за стягненням з пана П.О. Порошенка суми коштів, витрачених на покупку банку", - ідеться в офіційній заяві російського банку.

Такі погрози росіян пов'язані з тим, що українська "дочка" ВТБ нині фактично паралізована. По-перше, щодо неї діють введені Україною санкції. По-друге, діє судова заборона на відчуження активів та майна банку.

Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку". Це рішення було ухвалено у зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління "ПриватБанку" Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Рішенням суду від 5 вересня "ВТБ Банку", "Промінвестбанку" та "Сбербанку" заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого та нерухомого майна, зокрема за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

"ВТБ Банк" (раніше - банк "Мрія") засновано 1992 року. Його основним акціонером є ВАТ "Банк ВТБ" (РФ, 99,9959%). Згідно з даними НБУ, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів "ВТБ Банк" посідав 22 місце (8,033 млрд грн) серед 83 банків, що діяли в Україні.

Через судове рішення українська "дочка" російського банку ВТБ уже двічі вводила додаткові комісії на зняття готівки, аби клієнти не знімали з рахунків гроші.

"Останнім часом судова система України ухвалила рішення, які виходять за рамки цивілізованого правового поля і ставлять під загрозу поточну діяльність нашого банку в цій країні.У вересні Апеляційний суд Києва в рамках провадження у визнання та виконання на території України рішення міжнародного арбітражного суду в Гаазі за позовом компаній групи Коломойського проти Росії виявив правовий нігілізм і, визнавши активи ВТБ (Україна) майном Росії в Україні, виніс рішення про арешт акцій і активів банку ВТБ (Україна). Це, фактично, паралізувало роботу нашого банку в цій країні", - констатують у російському ВТБ.

У Групі ВТБ зазначають, що оскаржили це рішення, проте розгляд скарг, мовляв, затягується.

"Політична ангажованість українських судів робить їхні майбутні рішення щодо нас передбачуваними. Це позбавляє нас надії на справедливий суд і, отже, на збереження бізнесу в цій країні. На наш погляд, вердикти українських судів є нічим іншим, як узаконенням спроби рейдерського захоплення наших українських активів", - зазначили у ВТБ.

У Москві також згадали санкції, які Київ запровадив проти українських "дочок" російських банків із державною часткою. Тож, мовляв, винною у скрутному становищі українського ВТБ є і влада. Тож, мовляв, і залишають за собою право позиватися до Порошенка, аби він повернув гроші за куплений у нього 12 років тому банк "Мрія".

Раніше повідомлялося, що суд скасував арешт акцій та майна української "дочки" російського "Сбербанку".

Залиште свій коментар

Вибір редакції