Росію звинуватили в спробі обвалити іпотечні агентства США

Про наміри Росії президенту США Джорджу Бушу повідомила американська делегація.

Росія в 2008 році переконувала Китай продати облігації американських іпотечних агентств Fannie Mae і Freddie Mac, щоб підштовхнути уряд США до їх націоналізації. Колишній міністр фінансів США Генрі Полсон стверджує в мемуарах "On The Brink" ( "На краю"), що дізнався про пропозицію Росії, перебуваючи на літній Олімпіаді в Пекіні. Китай, як пише Полсон, відмовив Москві.

Полсон стверджує, що повідомив про наміри Росії президенту США Джорджу Бушу після повернення американської делегації в Сполучені Штати. Буш, як і прем'єр-міністр Росії Володимир Путін, перебував на відкритті Олімпіади в Пекіні 8 серпня.

Прес-секретар російського прем'єра Дмитро Пєсков заявив, що Росія не пропонувала Китаю скинути облігації Fannie Mae і Freddie Mac. Різке скидання облігацій двома країнами могло б привести до обвалу ринку позикових коштів, стверджує Полсон.

Росія продала облігації Fannie Mae і Freddie Mac у 2009 році, хоча на початок року тримала в цінних паперах агентств 65,6 мільярда доларів.

Аналітик банку "Траст" Володимир Брагін заявив в інтерв'ю газеті "Ведомости", що скидання великого обсягу облігацій Росією і Китаєм могло призвести до дефолту агентств. У цьому випадку владі США довелося б їх націоналізувати, що стало б гарантією повернення боргу.

Агентства Fannie Mae і Freddie Mac є ключовою ланкою в іпотечній системі США, контролюючи більше половини 12-трильйонного ринку цього виду кредитування. Через різке падіння цін на житло компанії зазнали збитків на 150 мільярдів доларів.

До вересня 2008 Fannie Mae і Freddie Mac вважалися "компаніями з державним спонсорством" (GSE), тобто їх підтримка з боку держави не була офіційно зафіксована. Проте через скрутне положення агентств адміністрація США вирішила їх націоналізувати, оскільки банкрутство Fannie Mae і Freddie Mac могла викликати ще більш гостра криза фінансової системи.

На підтримку агентств адміністрація США виділила 400 мільярдів доларів, з яких 85 мільярдів пішли на пряме фінансування їх діяльності.

Читайте також:

У світі зафіксовано рекордний рівень безробіття

Білл Гейтс порадив Обамі не втручатися в економіку

Сорос спрогнозував другу хвилю кризи вже цього року

Обама обклав банки США податком "на відповідальність за кризу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: