RosUkrEnergo forever

Україна в 2008 році не відмовиться від послуг RosUkrEnergo. Так вважає аналітик інвестиційного банку Concorde Capital Володимир Нестеренко.

Україна в 2008 році, швидше за все, не відмовиться від послуг RosUkrEnergo. Так прокоментував УНІАН обнародувані в ЗМІ ініціативи президента України про можливу відмову України від послуг RosUkrEnergo аналітик інвестиційного банку Concorde Capital Володимир Нестеренко.

Україна не зможе купувати російський газ
Принаймні ще деякий час РосУкрЕнерго зберігатиме монополію - експерт

"Схоже, що метою даних ініціатив є обмеження "Газпрому" в його прагненні закріпитися на українському внутрішньому ринку газу", - зазначив аналітик.

Водночас, за його словами, можливий позитивний ефект неспівставний з негативними наслідками підвищення ціни на газ, що поставляється в Україну.

"Вірогідність того, що ціна на газ буде підвищена після відмови від послуг RosUkrEnergo, близька до ста відсотків. Наявність трейдера поки влаштовує "Газпром", навряд чи наша сторона може запропонувати вигіднішу схему, яка одночасно дозволила б виключити посередника і зберегти низьку ціну. Водночас, підвищення внутрішніх цін може викликати падіння політичного рейтингу, що було б не доречно напередодні президентських виборів", - зазначив Нестеренко.

При цьому аналітик скептично оцінив можливість того, що Україні вдасться компенсувати втрати від підвищення ціни на газ шляхом підвищення тарифів на транзит.

"При фіксованій ціні для внутрішніх споживачів компенсувати збільшену закупівельну ціну можна, тільки збільшивши транспортний тариф більше ніж вдесятеро, що нереально. Крім того, Україна підписала Енергетичну хартію, яка забороняє пряме ув`язування ціни на газ з вартістю його транспортування", - сказав Нестеренко.

До того ж, за словами аналітика, дуже жорстка позиція по тарифу на транзит може нашкодити Україні в довготерміновій перспективі. Росія вже активізувала роботу з прокладки альтернативних маршрутів транспортування газу в Європу. "Ситуація могла б змінитися, якби Україна зуміла домовитися з Туркменістаном про прямі постачання газу, але останніми роками росіяни систематично випереджають нас у відносинах з Туркменістаном. Найближчими роками у Туркменістану газу для прямих постачань в Україну не буде", - зазначив аналітик.

Як повідомлялося, в своєму інтерв`ю російській газеті “Ведомости” президент України Віктор Ющенко заявив, що Україна може відмовитися від послуг RosUkrEnergo і вже з наступного року перейти до прямих поставок газу.
За його словами, це питання стоїть на порядку денному його майбутньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: