RosUkrEnergo не претендує на відшкодування 11 млрд. кубометрів газу

Ігор Діденко сподівається, що всі рішення Стокгольмського арбітражного суду будуть на користь НАК "Нафтогаз України".

У Стокгольмському арбітражному суді немає позовної вимоги газового посередника RosUkrEnergo про відшкодування 11 млрд. кубометрів газу. Про це заявив виконуючий обов’язки голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко.

"Позову з приводу претензії некоректності пересування 11 мільярдів кубів газу від RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз" у Стокгольмському суді не існує взагалі", - сказав він.

За словами Діденка, 24 березня відбулося організаційне засідання Стокгольмського трибуналу, на якому були оголошені всі позови, пред’явлені один до одного.

"З боку RosUkrEnergo є позови до "Нафтогазу" з приводу 55 млн., 20 млн. і 600 млн. доларів. Ще є позови зустрічні від НАК "Нафтогаз" до RosUkrEnergo. А саме: на 62 млн. і 118 млн. за розірвання транспортного контракту і контракту на зберігання газу. Ось вже, як мінімум, сім позовів між нами. Названі мною позови згруповані, два з них об’єднані в один процес, і розглядатимуться цього літа, рішення за ними будуть наступного року. Інші розглядатимуться тільки наступного року, і потім тільки будуть за ними рішення", - повідомив керівник "Нафтогазу".

У той же час, він не конкретизував, які саме позови об’єднані, і в чому суть претензій компанії RosUkrEnergo.

Ігор Діденко сподівається, що всі рішення суду будуть на користь НАК "Нафтогаз України". "Тому що, підписавши договір переуступки, ми в легальному режимі стали власниками контракту між "Газпромом" і RosUkrEnergo, а шведське право не тільки слідує казуїстиці юридичній, воно розглядає матеріальну і економічну складову домовленостей, так ось у контрактах між RosUkrEnergo і "Газпромом" взагалі ніяких штрафних санкцій немає, і неприродно, щоб, маючи наступний контракт з нами, RosUkrEnergo виставляло нам божевільні штрафні санкції, виходячи зі 180% річних", - зазначив він.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітражний суд провів попереднє слухання справи за позовами швейцарського трейдера RosUkrEnergo до НАК "Нафтогаз України" про стягнення понад 600 млн. доларів і повернення газу зі сховищ України ще на 3 млрд. доларів.

Наступна стадія слухання справи відбудеться влітку 2009 року. За попередньою інформацією, в якості свідка в Стокгольмському арбітражі може виступити співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ.

Юристи, зайняті в цьому процесі, очікують, що остаточне рішення у справі RosUkrEnergo проти "Нафтогазу" може бути прийнято в 2010 році.

Читайте також:

Стокгольмський арбітраж об'єднав 9 позовів ФІрташа до "Нафтогазу"

"Газпром" підтримав Фірташа в суперечці з "Нафтогазом"

"Газпром" не підтримав позов Фірташа до "Нафтогазу"

Газ Фірташа вже розмитнили і передали "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: