RosUkrEnergo виганяють з Угорщини та Польщі

Виключення RosUkrEnergo з газового ланцюга унеможливило виконання контрактів "Газпрома". Польща і Угорщина вирішують питання на найвищому рівні.

Польща вирішила проблему дефіциту газу, що виникла у зв`язку з виключенням RosUkrEnergo зі схеми постачань газу в Україну.

"Газпром" домовився переоформити на себе контракт з Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) на постачання 2,5 млрд. кубометрів газу.

ТОВ "Газпром експорт" погодилося узяти на себе контракт RosUkrEnergo (на 50% належить "Газпрому") щодо постачань газу до Польщі.

Під час російсько-української газової війни постачання газу польським компаніям припинилося, і з того часу не поновлювалося: сторони звинуватили трейдера в розпалюванні конфлікту, і компанія фактично позбулася можливості поставки газу.

Щоб "Газпром" замінив RosUkrEnergo у Польщі, потрібно підписати доповнення до міжурядової угоди з Росією, обговоривши додатковий об`єм постачань.

В рамках візиту до Варшави заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв обговорив із заступником прем`єр-міністра, міністром економіки Польщі Вальдемаром Павляком "розвиток двосторонньої співпраці в газовій галузі".

Як зазначив міністр Павляк, зміни до міжурядової угоди будуть внесені найближчим часом і новий контракт підпишуть в найближчі декілька тижнів.

Наступним кроком повинне стати витіснення RosUkrEnergo з Угорщини.

"Наступним кроком стане витіснення компанії Emfecz з газового ринку Угорщини", - заявив, директор East European Gas Analysis Михайло Корчемкін.

Emfecz належить другому співвласникові RosUkrEnergo Дмитру Фірташу і також купує газ у трейдера.

У "Газпромі" відзначають, що питання постачань газу до Угорщини за контрактами RosUkrEnergo поки не врегульоване.

10 березня до Москви з офіційним візитом прибуває прем`єр-міністр Угорщини Ференца Дюрчань, котрий, можливо, обговорюватиме з президентом Дмитром Медведєвим і прем’єром Володимиром Путіним ці питання.

Діяльність RosUkrEnergo зараз перевіряють рахункові палати Росії і України.

"Ми плануємо завершити аудит компанії в кінці березня", - повідомив 6 березня голова Рахункової палати РФ Сергій Степашин.

Нагадаємо, під час так званої "газової війни" був припинений транзит газу до Європи та поставки газу до самої України.

Конфлікт було розв’язано підписанням главами "Нафтогазу" та "Газпрому" довгострокових угод, що врегулювали постачання та транзит російського газу.

Читайте також:

Україна отримає найдорожчий газ у Європі - експерт

Чи виграла Україна в газовій війні?

Радник Тимошенко: Ющенко допомагає Фірташу заради "Інтера"

RosUkrEnergo: ми подамо ще один позов проти "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: