RosUkrEnergo вимагає в суді примусово стягнути з "Нафтогазу" газ

Компанія звернулася до українського суду щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо стягнення 12 млрд кубометрів газу.

Компанія RosUkrEnergo почала процес підтвердження в українських судах рішення Стокгольмського арбітражу про повернення їй Україною 12 млрд кубометрів газу.

Компанія подала до Шевченківського районного суду Києва клопотання про примусове виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, пише "КоммерсантЪ-Украина".

У RUE уточнили, що подали позов до районного суду 16 липня, а 20 липня суд прийняв справу до виробництва. До 30 липня "Нафтогаз" повинен був надати свої аргументи і заперечення. За інформацією джерел, вони були надані - голова "Нафтогазу" Євген Бакулін пояснив, що для них "пріоритетом є верховенство закону". У першій інстанції справа має бути розглянута до 30 серпня.

Джерело, близьке до RUE, вважає, що справа може розтягнутися на чотири місяці, оскільки після рішення суду першої інстанції протягом десяти днів може бути подана апеляція, яка повинна бути розглянута протягом місяця, а потім касаційна скарга - може бути розглянута протягом ще двох місяців. Втім, у RUE розраховують врегулювати юридичну сторону конфлікту до 1 вересня, щоб встигнути виробити схему повернення газу до початку опалювального сезону. У прес-службах "Газпрому", Мінпаливенерго та "Нафтогазу" коментувати позов RUE відмовилися.

На думку партнера компанії "Правові партнери" Андрія Доманського, якщо "Нафтогаз" доб'ється розгляду в українському суді справи по суті, то все ще може змінитися. Раніше White & Case, захищала НАК у Стокгольмі, вказувала, що однією з причин поразки компанії став тиск "Газпрому".

Втім, член комітету Верховної ради з питань ПЕК Олександр Гудима упевнений, що "Нафтогаз" не стане загострювати відносини з "Газпромом". "НАК діє в рамках загальної лінії поведінки влади", - говорить депутат, додаючи, що держструктури України вже фактично визнали, що газ був піднятий з сховищ незаконно.

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал підтвердив, що у січні 2009 року "Нафтогаз" з порушенням умов контракту вилучив 11 млрд кубометрів газу, який належав RosUkrEnergo. Суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути ці обсяги RosUkrEnergo, а також додатково за порушення умов контракту виділити обсяг газу у розмірі 1,1 млрд кубометрів.

В той же час, експерти центру "Номос" Михайло Гончар і Максим Алінов вважають, що рішення Стокгольмського арбітражного суду може бути визнано недійсним, якщо стороні, яка програла, вдасться довести, що причиною для його прийняття стала злочинна змова.

Читайте також:

Рішення у справі RosUkrEnergo можуть визнати недійсним

Тимошенко закликала українців масово судитися з Фірташем

Росія відхрестилася від причетності до газових схем RosUkrEnergo

Митниця підтвердила законність претензій Фірташа до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: