RosUkrEnergo йде з українського ринку

Співвласник газового посередника зазначив, що укладання угод між "Нафтогазом”, "Газпромом” і RosUkrEnergo стало стратегічною перемогою України.

Швейцарська компанія RosUkrEnergo йде з газового ринку України. Про це заявив співвласник компанії Дмитро Фірташ.

За його словами, укладання угод між "Нафтогазом", "Газпромом" і RosUkrEnergo стало стратегічною перемогою України.

За його словами, після повернення RosUkrEnergo газу в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів, компанія погасила борг перед "Нафтогазом" у розмірі 1,7 мільярда доларів і перед "Газпромом" в розмірі 810 мільйонів доларів.

Крім того, "Нафтогаз" отримав 450 мільйонів доларів за послуги з транзиту і зберігання газу RosUkrEnergo, який був вилучений урядом Тимошенко і який компанія не могла використовувати протягом майже двох років.

Таким чином, як стверджує Фірташ, Україна після підписання угод отримала від RosUkrEnergo 2,15 мільярдів доларів. Природний газ в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів проданий "Газпрому" і буде експортований компанією "Газекспорт" для своїх клієнтів у Європі.

У той же час "Нафтогаз" закупив у "Газпрому" необхідні обсяги газу за пільговою ціною 230 доларів за тисячу кубометрів.

Крім того, підписані угоди терміном на п'ять років між "Нафтогазом" і "Газпромом" про транзит газу по території України в обсязі по 112 мільярдів кубометрів щорічно. За послуги транзиту "Газпром" вніс часткову передоплату.

"Газовий баланс України збережений. Україна отримала велику суму грошей. НАК не поніс ніяких втрат - Україна отримала найдешевший газ. При цьому Україна отримала ще оплату за ПСГ і гарантований транзит на 5 років по 112 мільярдів кубометрів газу - те, чого не змогла добитися Тимошенко у своїх газових контрактах", - сказав Фірташ.

"Я вважаю, це ідеальна угода для України", - підкреслив він.

Читайте також:

Ющенко кликав Фірташа у "вузьке коло", але не довіряв

Фірташ визнав знайомство з ватажком російської мафії

Експерти: через розрахунки з Фірташем Україну очікує енергетичний колапс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: