Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розенко розповів, скільки грошей переселенців "перетікає" на фінансування бойовиків

Міністр визнав, що існує проблема із соцвиплатами.

Близько 15-20% бюджетних грошей, які виділяються на потреби переселенців, можуть іти на фінансування бойовиків на Донбасі.

Про це повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко, посилаючись на інформацію СБУ, під час "години уряду" в Верховній Раді, передає Українська правда.

Один із депутатів нагадав слова Романа Безсмертного про те, що 34 мільярди гривень у 2015 році було витрачено на "фактично фінансування окупованих територій у Донецькій і Луганській області, тобто на так звані соцвипалти, пенсії й інші витрати", і що стільки коштів "утопили" на користь бойовикам.

Водночас Розенко наголосив, що 34 мільярди – це загальна сума коштів із Пенсійного фонду, яка виділяється вимушеним переселенцям у вигляді пенсій і соціальних допомог. "Це зовсім не означає, що вся ця сума "пряміком" іде на окуповану територію", - зазначив міністр.

"Але проблема справді є. Значна частина цих коштів – за розрахунками СБУ, це може бути на рівні 15-20% – справді через злочинні схеми, нелегально, неофіційно перетікає на територію, яка не контролюється українською владою, і слугує фактично у вигляді заробітних плат або по-іншому фінансуванням тероризму", - зауважив Розенко.

"Саме тому Міністерство соціальної політики зі Службою безпеки України розпочало жорстку боротьбу з цим явищем протягом останніх трьох місяців", - додав він.

Розенко також наголосив, що міністерство не бореться проти переселенців.

"Жоден реальний переселенець нічого не втратить. Але ми перекриємо фінансування, яке йде нелегально з держбюджету й надходить через злочинні схеми, які побудували у тому числі українські чиновники на місцях, які перетікають на територію так званих Л/ДНР", - наголосив міністр.

Раніше Розенко повідомляв, що втрати держави через псевдопереселенців щороку сягають 6-12 млрд грн. Тож органи соцзахисту спільно з правоохоронцями проводять тотальну перевірку всіх соцвиплат.

Залиште свій коментар

Вибір редакції