Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Розмір боргів українців за комуналку зрівнявся з річним бюджетом Києва

Експерти застерігають політиків від спокуси списати ці борги напередодні виборів.

Майже 4 тисячі гривень на сім'ю – це середній борг українців за комуналку. Загалом сума боргів українців сягає 56 мільярдів гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з головних причин – це височенні тарифи, але проблеми простих українців нікого не хвилюють. Постачальники погрожують тим, хто не сплатить борги, відрізати всі блага цивілізації. Саме така ситуація у військовому містечку Яворів на Львівщині – там людям дали час до 26 лютого. Якщо вони не розрахуються, містечко на три тисячі жителів порине в темряву – жителям за борг у 500 тисяч гривень обіцяють відключити електроенергію.

ВідеоУкраїнці заборгували на комунальні послуги майже 56 мільярдів гривень

Одна з головних причин - височенні тарифи. Втім, проблеми простих українців, нікого не хвилюють. Постачальники погрожують тим, хто не сплатить борги - відрізати геть усі блага цивілізації. Саме така ситуація у військовому містечку Яворові на Львівщині. 

Українці заборгували на комунальні послуги майже 56 мільярдів гривень

Розбиті дороги, облущені будинки, старі лічильники – це власність міністерства оборони. Бухгалтер будинку управління Теятана Сахно до мешканців із попередженнями про борги навідується чи не щодня. У квартирі за електроенергію заборгували майже 5 тисяч гривень за два місяці, бо опалення електричне. "Знаю, скільки я накручую за тепло, але щоб отак жахнуло, щоб в мене очі з орбіт вилізли, я й сама не очікувала", - каже власниця оселі.

Світлана Казадаєва – вчитель, зарплатня якої дорівнює сумі боргу. Чоловік військовий, зараз в зоні бойових дій. Йому зароблене тільки-но віддали. В іншій оселі живе четверо дітей, а мама в зоні бойових дій. За малечею наглядає тітка Анна. "Ми теж чекаємо зарплати. Протягом семи днів ми увесь борг оплатимо", - обіцяє вона.

Фотогалерея У Києві зі стріляниною затримали комунальника Львівщини з "відкатом" у 680 тисяч гривень (4 фото)

Борги населення України за комуналку сягають 56 мільярдів гривень, а це майже бюджет цілого Києва на цей рік. У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, яким пропонують списати борги, щоправда економістів такі перспективи лякають. "Народжується дуже багато схем. В нас є ситуація, коли шахти на тимчасово окупованих територіях ще працювали, постачали сюди вугілля, продавали сюди вугілля по "Ротердам+", брали звідси електроенергію, але за неї не платили. Тепер за оті шахти компанії ДТЕК було списання боргів, і їх погасили всі платники податків", - каже голова асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Зрештою, списання боргів означає недофінансування освіти чи медицини. "Треба не загравати з людьми, треба розказати, що це не ринкові ціни, а державно регульоване, будь ласка, влада відрегулюйте їх так, щоб були спроможні їх заплатити", - каже енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції