"Розсекретили" імена 250 політиків та чиновників, які живуть в елітних держдачах

До кінця року на утримання будинків в Конча-Заспі та Пуща-Водиці з бюджету витратять 38 мільйонів гривень.

Стали відомі імена 250 теперішніх і колишніх політиків та чиновників, які живуть в держдачах в елітних Конча-Заспі та Пуща-Водиці під Києвом.

Список "розсекретило" Державне управління справами на запит "Українських новин".

Попри заяви уряду про ліквідацію державних дач в цих елітних поселеннях все ж продовжують фінансувати в плановому обсязі обслуговування цих комплексів. До кінця року платники податків заплатять за комфортне проживання тут нинішніх і колишніх чиновників 38 млн грн. При цьому проживання одного чиновника в Конча-Заспі обходиться бюджету в 11,5 тис. грн щомісяця, а в Пуща-Водиці - у 23,4 тис. грн на місяць.

ДУСя надала список із 250 прізвищ з ініціалами тих, хто живе в елітних держдачах. Журналісти змогли ідентифікувати 208 із них. Найбільшою категорією серед них виявилися не чиновники, а нинішні та колишні судді Конституційного суду, а також члени ЦВК.

Жителі елітних держдач
Українські новини

Жителі елітних держдач
Українські новини

Жителі елітних держдач
Українські новини

Довгожителів ще з радянських часів нарахували 25. У деяких будиночках просто живуть сім'ї колись видатних українських політиків, вчених, письменників і акторів, таких як Ігор Курас чи Богдан Ступка. Можна знайти тут екс-секретарів ЦК КПУ, екс-міністрів будматеріалів або торгівлі УРСР. У Конча-Заспі живуть перші українські прем'єр-міністри Вітольд Фокін та Віталій Масол.

21 особа з виявлених у списку - представники "колишньої" влади. При цьому частина з них точно не проживає сьогодні в цих котеджних селищах. Як, наприклад, екс-прем'єр Микола Азаров або екс-генпрокурор Віктор Пшонка.

У списку є Володимир Семиноженко, Раїса Богатирьова, Дмитро Табачник, Олександр Лавринович, Юрій Мельник, Оксана Білозір, Володимир Яцуба.

У Пуща-Водиці проживають екс-глава ДУСі Андрій Кравець та екс-глава КМДА Олександр Попов, а також колишній депутат і радник президента Віктор Слаута, екс-глава КРУ Петро Андрєєв і екс-заступник міністра оборони Олександр Олійник.

У Конча-Заспі - члени колишнього уряду Віктор Тихонов, Руслан Демченко і Михайло Кулиняк, а також екс-керівники морадміністрації Олексій Нагорний, Чернівецької ОДА Михайло Папієв, Держкомархіву Ольга Гінзбург, Держлісгоспу Микола Тимошенко. Тут же проживає президент Спілки адвокатів Лідія Ізовітова.

Не відстає від старожилів і нова влада. Так, у будинку № 22 Конча-Заспи живе новопризначений радник президента Порошенка Володимир Горбулін, а в будинку №80 – екс-начальник Управління держохорони, а нині міністр оборони Валерій Гелетей. Тут же оселився екс-радник Турчинова, а нині народний депутат від "Батьківщини" Руслан Лук'янчук.

Не залишилися без даху над головою і "вічний" керівник апарату Верховної Ради Валентин Зайчук і глава Держкомстату Олександр Осауленко.

Маєтки в елітних поселеннях також мають екс-голова Луганської ОДА Михайло Болотських, нинішній посол України в Китаї Олег Дьомін.

На сьогоднішній день у держдачах проживають 11 депутатів з різних фракцій парламенту. Партію регіонів тут представляють Нестор Шуфрич, Анатолій Близнюк, Володимир Рибак, Микола Дем'янко, а також екс-регіонали Анатолій Кінах, Юлій Іоффе і Юрій Поляченко (колишній міністр охорони здоров'я).

Від "Батьківщини" в Конча-Заспу заселився Валерій Сушкевич. Від Компартії - Петро Симоненко та Адам Мартинюк. По сусідству живуть екс-голова Верховної Ради Володимир Литвин і Василь Петьовка.

Найбільш масове заселення держдач чиновниками відбувалося при президентах Леоніді Кучмі і Вікторі Ющенку. З тих часів тут живуть 32 нинішні мешканці, які останнім часом виявилися "не при справах".

Деякі з них залишають ці поселення, як Віктор Ющенко, який нещодавно залишив держдачу, або Леонід Кравчук, який зумів довести, що побудувався на землі, яка "вже належить не державі, а особисто йому".

По сусідству з колишнім будинком Ющенка живе колишній лідер Соцпартії Олександр Мороз.

У будинку №72 в Конча-Заспі як і раніше проживає Леонід Кучма. Поруч - Валерій Пустовойтенко, Віталій Дурдинець, Анатолій Зленко, Євген Марчук та Олександр Ткаченко. Всього за кілька кроків від екс-президента живе і екс-прем'єр Юхим Звягільський, який підписав постанову, що подарувала місцевим жителям "30-відсоткову" пільгу з оплати послуг цих комплексів.

Жителі елітних держдач
Українські новини

З часів Ющенка тут залишилися Віра Ульянченко, Юрій Єхануров, Станіслав Сташевський, Іван Васюник, Іван Ткаленко, Микола Оніщук та Володимир Стельмах.

Багато в Конча-Заспі колишніх депутатів від БЮТ: Євген Шаго, Сергій Осика, Олександр Борзих і Анатолій Матвієнко. Є тут і представники старої "команди Лазаренка" Юрій Загородній та Олег Петров. Розбавляють їх компанію екс-міністр преси та інформації Микола Онуфрійчук і колишній глава Нацради з ТБ Борис Холод, а також колишній мер Києва Олександр Омельченко.

Чимало тут теперішніх і колишніх працівників ЦВК: Михайло Охендовський, Андрій Магера, Сергій Суярко, Броніслав Райковський, Олександр Чупахін, Ігор Жиденко, Олександр Копиленко, Сергій Дубовик, Володимир Шаповал, Анатолій Писаренко.

Будинки №11 і №46 в Пуща-Водиці сьогодні пустують, адже їхні мешканці втекли з України. Це - екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його заступник Ренат Кузьмін. Крім них, на держдачах живуть екс-генпрокурори Михайло Потебенько та Олександр Медведько, а також колишні заступники генпрокурора Віталій Щоткін, Тетяна Корнякова і Юрій Гайсинський.

Найпоширеніша категорія "аборигенів" елітних котеджних містечок - судді. Лише серед ідентифікованих жителів Конча-Заспи та Пуща-Водиці їх налічується 32.

У списках також значаться постійний секретар Юлії Тимошенко Михайло Лівінський та прес-секретар Марина Сорока.

Чимало серед мешканців елітних поселень керівників структурних підрозділів Кабміну часів Азарова. Проживають там і глава НДІ при клініці "Феофанія" Дмитро Дячук і екс-директор "Українського дому" Лариса Хоролець.

Нагадаємо, сьогодні керівник ДУСі заявив, що фінансування управління скоротять на п'яту частину.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: