Розсекретили вартість реверсного газу зі Словаччини, яка є комерційною таємницею

Розсекретили вартість реверсного газу зі Словаччини, яка є комерційною таємницею

Реверсні поставки газу зі Словаччини офіційно запустили 2 вересня / Фото: facebook.com/yatsenyuk.arseniy

Тисячу кубометрів блакитного палива транспортувати через Європу обходяться Україні дешевше, ніж напряму купувати в Росії.

Україна купує російський газ у Словаччини по 320-330 доларів за тисячу кубометрів.

Таку ціну сьогодні назвав голова оператора газотранспортної системи України "Укртрансгаз" Ігор Прокопів, передає "Інтерфакс-Україна". Раніше високопосадовці України відмовлялися називати вартість реверсного газу, посилаючись на комерційну таємницю.

Водночас Прокопів наголосив, що Росії вдалося штучно підвищити ціну на газ на угорському ринку до 400 доларів за тисячу кубометрів. Відповідно така ціна невигідна Україні і це перешкоджає повному завантаженні угорського маршруту поставок реверсного газу в Україну.

Крім того, Кремль сьогодні несподівано обмежив постачання блакитного палива в Польщу, через що Варшава повністю призупинила реверсні поставки Україні.

Нагадаємо, раніше вже повідомлялося про плани Москви обмежити постачання газу в Європу, аби вона не перепродавала його Україні. У той же час Росія заманює Україну 100-доларовою знижкою і пропонує купувати газ по 385 доларів за тисячу кубометрів. Чергові газові переговори запланували на наступний тиждень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Наступна публікація