Розслідування події навколо Укртатнафти призупинили

Міліція в п'ятницю тимчасово призупинила слідчі дії на території компанії "Укрататнафта".

Співробітники міліції в п'ятницю тимчасово призупинили слідчі дії на території компанії "Укрататнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область), щоб не дестабілізувати роботу підприємства.

Про це повідомив начальник Кременчуцького міського управління Міністерства внутрішніх справ у Полтавській області Василь Овчаренко.

З його слів, у четвер у Кременчуці за участі керівництва обласної міліції, керівників прокуратури Полтавської області й обласного управління СБУ проведено нараду, на якій розглядалася ситуація на підприємстві.

"Ми визначилися, що для того, щоб не дестабілізувати роботу заводу, забезпечити його нормальну працездатність, слідчі дії на території заводу будуть припинені", - сказав Овчаренко.

Він додав, що у зв'язку з останніми подіями за минулу добу завод різко зменшив обсяги виробництва.

Зі слів Овчаренка, у ході наради представники СБУ намагалися встановити правомірність дій міліції, працівники якої проводили слідство на "Укртатнафті" у ніч на четвер, у той час як за законом подібні дії повинні вестися до півночі.

Також начальник Кременчуцького міськуправління МВС повідомив, що зараз "Укртатнафтою" керує поновлений судом Павло Овчаренко.

Як повідомляв iPlus, 29 серпня Апеляційний суд Сумської області своїм визначенням поновив Павла Овчаренка на посаді голови правління "Укртатнафти".

Приступивши 19 жовтня до виконання своїх обов'язків, Овчаренко домовився про охорону будівлі заводоуправління 40 солдатами внутрішніх військ і охоронною компанією "Торг-сервіс".

Він звернувся до президента, генпрокурора й голови СБУ з проханням втрутитися у події, які відбуваються на "Укртатнафті", тому що вважає, що екс-голова правління Сергій Глушко з групою співробітників МВС ввечері середи незаконно захопили приміщення заводоуправління.

МВС обвинувачує Овчаренка в рейдерському захопленні компанії. Такої ж думки дотримується перший віце-прем'єр України, міністр фінансів Микола Азаров.

Зараз міліція розслідує 2 кримінальні справи щодо останніх подій на НПЗ - за ст. 293 (групове порушення громадського порядку) і ст.358 (підробка документів, печаток, штампів і бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Мінпаливенерго України й голова спостережної ради НПЗ Шафагат Тахаутдінов вважають Глушка єдиним легітимним головою правління заводу.

Наприкінці травня "Нафтогаз України" сконцентрувала 61,354% компанії "Укртатнафта".

Станом на початок 2007 року, 43,054% акцій компанії належали "Нафтогазу України", 28% акцій - Міністерству майна й земельних ресурсів Татарстану, 9,96% - SeaGroup International PLC (США), 8,6% - компанії "Татнафта" (Татарстан), 8,336% - компанії AmRuz Traiding AG (Швейцарія).

У жовтні 2006 року уряд Татарстану передав в довірче управління російської компанії "Татнафта" 28% акцій "Укртатнафти".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: