Руду на метзаводи на окупованому Донбасі Росія постачатиме через держагентство – ЗМІ

Вагони "Російських залізниць" уже доправили перші вантажі на Схід України.

Залізну руду для "націоналізованих" металургійних заводів на окупованому Донбасі Росія постачає через своє державне агентство Росрезерв, яке своєю чергою отримує її з Ковдорського гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК), що входить у холдинг "Єврохім" бізнесмена Андрія Мельниченка.

Джерела РБК повідомляють, що, починаючи з квітня, ГЗК щомісяця відвантажуватиме 15-30 тисяч тонн залізорудної сировини на станцію "Череповець-2" (Волгоградська область, Росія) для Росрезерву. Звідти руду через станцію "Успенська" (Ростовська область) доправлятимуть на окупований Донбас.

Перевезеннями займатиметься підприємство "Російські залізниці" ("РЖД"), яке вже надало 25-відсоткову знижку на перевезення залізорудної сировини зі станції "Череповець-2" на станцію "Успенська".

Джерело на одному з меткомбінатів на окупованому Донбасі повідомило, що в накладних компанії "РЖД Логістика" вказано, що кінцевим одержувачем вантажу є Єнакіївський металургійний завод, який бойовики забрали в бізнесмена Ріната Ахметова. Також повідомляється, що на територію заводу вже пригнали вагони "РЖД".

"Російські залізниці" також надали 25-відсоткову знижку на транспортування залізорудної сировини на іншому маршруті – від станції "Костомукша-Товарна" (Карелія) до станції "Лиски" (Воронежская область), яка розташована поруч із кордоном Росії та окупованої частини Луганської області України. Тож Ковдорський ГЗК може виявитися не єдиним постачальником сировини на окупований Донбас. Раніше повідомлялося, що ці постачання можуть здійснювати з російських підприємств "Северсталі" Олексія Мордашова та "Металоінвесту" Алішера Усманова.

Експерт ринку, директор корпоративних рейтингів АКРА Максим Худалов припустив, що залізну руду для "націоналізованих" на Донбасі метзаводів "збирають потроху з усіх", оскільки холдинги працюють за довгостроковими контрактами і тому не можуть виділити великі обсяги руди, в тому числі і для Росрезерву.

Зазначимо, що Росрезерв відповідає за забезпечення мобілізаційних потреб РФ і за надання гуманітарної допомоги. А майже вся інформація про його діяльність віднесена до категорії державної таємниці. Тому в Росрезерві відмовилися пояснювати, навіщо роблять запаси залізної руди.

Залиште свій коментар