Румунія стала лідером за ростом цін у Європейському Союзі

Ціни у Румунії за 3 виросли на 18%, що є найвищим показником серед країн Європейського союзу.

Споживчі ціни в Румунії за останні три роки зросли в середньому на 18%, що втричі перевищує середньоєвропейський показник зростання цін, що перебуває на позначці 5,3%. Такі дані оприлюднило Європейське бюро статистики Eurostat.

При цьому, ціни на продовольчі товари зросли на 12,3%, тоді як в Євросоюзі вони підвищилися за цей же період лише на 4,7%.

Проте, як наголошується в представленому звіті Eurostat, якщо показники зростання цін на продовольство в Румунії не найвищі в ЄС, то щодо зростання цін на послуги та промислові товари країна випереджає всі держави співдружності.

Нагадаємо, за  даними Світового банку, ціни на продовольство у світі за рік піднялися більш ніж на третину. Згідно з дослідженням, зараз ціни досягли пікових показників 2008 року, коли вибухнула світова фінансова криза.

За даними експертів, за підсумками липня 2011-го продовольчі товари в світі в середньому подорожчали на 33% порівняно з липнем 2010 року.

Як повідомлялося, Українці витрачають на харчування майже 52% своїх доходів, що є найвищим показником у Європі. Про це повідомили у Державній службі статистики.

Для порівняння, у Європі забезпеченими вважаються ті громадяни, які в місяць витрачають на їжу менше 20% сімейного бюджету.

Читайте також:

Найбагатшою країною Європи виявився Люксембург

Українці витрачають на їжу найбільше у Європі

Президент Світового банку прогнозує новий фінансовий "шторм"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: