"Руслан" літатиме знову

Підписано угоду про відновлення серійного виробництва вантажного літака Ан-124 "Руслан".

"Руслан" літатиме знову
Це єдина машина, яка може підняти в повітря груз вагою 150 тонн. (Фото: falt.fizteh.ru)
Російська компанія "Волга-Дніпро" і українські підприємства "Мотор Січ" і авіаційний науково-технічний комплекс імені Антонова підписали угоду про відновлення серійного виробництва вантажного літака Ан-124 "Руслан", припиненого навесні минулого року.

Угода підписана в середу на авіаційно-космічному салоні "МАКС-2007", який проходить в підмосковному Жуковському.

Як повідомив президент "Волга-Дніпро" Олексій Ісайкін, компанія спільно з АНТК Антонова має намір розширювати парк модернізованих Ан-124-100М-150 і розмістити замовлення на виробництво перших 17-ти літаків в рамках проекту.

У свою чергу "Мотор Січ" продовжить роботу по вдосконаленню двигуна четвертої серії для цього літака. "По нашому бізнес-плану до 2030 року потреби Ан-124 складуть до 100 машин. Для порівняння, за радянських часів всього було випущено 53 "Руслани", - сказав Ісайкін.

За його словами, літак буде запущений в серію відразу в декількох варіантах: для енергетичної галузі, для космічних цілей, в пожежному варіанті і для деяких інших.

Зі свого боку, генеральний конструктор АНТК Антонова Дмитро Ківа відзначив, що потреба в такому літаку постійно росте і зараз цих машин не вистачає.

Ан-124 - унікальний літак, який не має аналогів на світовому ринку по поєднанню вантажопідйомності, дальності польотів і вартості. Це єдина машина, яка може підняти в повітря груз вагою 150 тонн.

Літак Ан-124 "Руслан" був створений в КБ імені Антонова в 1982 році. Його модифікації Ан-124-100 і Ан-124-100М-150 випускалися в Києві і Ульяновському до 1995 року. При вазі близько 400 тонн "Руслан" може перевозити грузн вагою до 150 тонн на відстань більше трьох тисяч кілометрів.

За даними компанії "Волга-Дніпро", ринок перевезень унікальних і негабаритних вантажів склав минулого року близько 700 мільйонів доларів - 1,7% загальносвітового ринку вантажних перевезень.

Згідно з прогнозами фахівців, ця частка збільшуватиметься, і до 2020 року ринок перевезень складе більше 3 мільярдів доларів, а до 2030 року - більше 7 мільярдів доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: