S&P: економіка України обвалиться на 12%, але швидко оживе

Рейтингове агентство Standard & Poor`s очікує, що економіка України сильно обвалиться, проте швидко відновиться.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor`s прогнозує, що в 2009 році валовий внутрішній продукт України впаде на 12%.

Таку думку оприлюднив провідний аналітик з суверенних кредитних рейтингів у Росії, Казахстані і Україні агентства S&P Френк Гілл.

Його прогноз - найпесимістичніший з-поміж тих, що отримала українська економіка. Для порівняння, Міжнародний валютний фонд допускає падіння українського ВВП на рівні 8-10%.

В той же час, S&P прогнозує, що вже у 2010 році зростання ВВП в Україні становитиме 4,5%. "Ми бачимо потенціал достатньо швидкого відновлення економіки наступного року", — сказав Гілл.

Він також відзначив, що "ослаблення курсу гривні підвищує ризик дефолтів банків і корпорацій", в той же час "в довгостроковій перспективі це допоможе економіці стати більш конкурентоспроможною".

"Україна стикається з потрясіннями, які завдали би збитків будь-якій економіці. Ціни на хімічну продукцію і сталь різко впали за останній час, при цьому ціни на імпортні товари ростуть", — додали експерти S&P.

Нагадаємо, раніше голова Рахункової палати України Валентин Симоненко спрогнозував, що вітчизняний ВВП цього року впаде на 15-18%.

Таке падіння Симоненко пов'язав з "нереальним", на його думку, держбюджетом на 2009 рік, макроекономічні показники якого неможливо виконати.

Читайте також:

Рахункова палата: ВВП в Україні впаде мінімум на 15-18%

В Україні заборгованість по зарплатах сягає 1,5 млрд. грн.

Азаров: в Україні відбуваються численні внутрішні дефолти

S&P пророкує Україні швидкий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: