S&P погіршило прогноз рейтингу Японії до "негативного"

Standard & Poor's: Держборг Японії продовжить рости аж до середини 2020-х років. Витрати японської влади на відновлення інфраструктури після землетрусу складуть 20-50 трлн ієн.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило прогноз по довгостроковому суверенному кредитному рейтингу Японії зі "стабільного" до "негативного". Рейтинг підтверджений на рівні АА-, говориться в повідомленні агентства.

На думку аналітиків S&P, розмір бюджетного дефіциту країни в результаті руйнівного землетрусу і кризової ситуації на АЕС Фукусіма-1 перевищить раніше прогнозований. За оцінкою експертів агентства, витрати японської влади на відновлення інфраструктури складуть 20-50 трлн ієн.

S&P також знову підтвердило озвучений в січні 2011 року прогноз відносно того, що рівень державного боргу країни, який вже є одним з найвищих у світі, продовжить рости аж до середини 2020-х років. При цьому, за прогнозами агентства, дефіцит держбюджету Японії за цей період знижуватиметься невисокими темпами з прогнозованих 9,1% ВВП в 2010-2011 фінансовому року (завершиться 31 березня 2011 року) до 8% ВВП в 2013-2014 фінансовому року (завершиться 31 березня 2014 року).

Аналітики агентства також вважають, що для подолання боргової кризи в країні слід заздалегідь провести програму консолідації бюджету. Проте, на їх думку, правляча Демократична партія доки не має чіткої стратегії по боротьбі з ростом державного боргу.

Як повідомлялося, рейтингове агентство Standard & Poor's може понизити кредитні рейтинги США впродовж наступних трьох місяців, і це приведе до масштабного продажу долара інвесторами по всьому світу, прогнозують експерти японської компанії Sumitomo Mitsui Banking Corp.

Читайте також:

Японські компанії переносять виробництво за межі країни

Японія може підвищити податки заради відродження країни

Японія втратила статус другої економіки світу

Уоррен Баффет: Катастрофа у Японії не зруйнує її економіку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: