S&P спрогнозував дефіцит держфінансів України

В агентсві заявили, що велику частину боргу України становлять запозичення в іноземній валюті, а здатність внутрішнього ринку залучати кошти фінансування обмежена.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's прогнозує дефіцит держфінансів України на рівні близько 40% ВВП до кінця 2010 року.

Про це заявив директор напряму "Суверенні рейтинги" S&P Френклін Гілл.

"Враховуючи очікуваний дефіцит у розмірі 5,5% ВВП за 2010 рік, S&P вважає, що загальний державний борг України встановиться на контрольованому рівні 30% ВВП до кінця 2010 року. Державний гарантований борг, що включає борг Національного банку України перед МВФ, становить близько 8%. Таким чином, загальні зобов'язання державного сектора перебувають на рівні трохи нижче 40% ВВП" - сказав він.

При цьому Гілл відзначив, що велику частину боргу України становлять запозичення в іноземній валюті, а здатність внутрішнього ринку залучати кошти фінансування обмежена.

Водночас він зазначив, що, незважаючи на те, що S&P вважає рівень боргового навантаження контрольованим, Україна не має фіскального простору.

"Доля України зараз залежить від МВФ, оскільки будь-які затримки із консолідацією бюджету можуть призвести до скасування програми підтримки МВФ і подальшого небажання ринку придбавати українські борги за розумними цінами" - заявив Гілл.

Читайте також:

МВФ готовий дати Україні гроші навіть без підвищення пенсійного віку

Кабмін пообіцяв втримати бюджетну діру

Профіцит платіжного балансу склав більше п'яти мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: