Саакашвілі та Мартиненка допитають у справі Одеського припортового заводу

Допит ініціює Національне антикорупційне бюро.

Національне антикорупційне бюро хоче допитати екс-нардепа Миколу Мартиненка і губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі у справі державного Одеського припортового заводу.

Про це повідомив директор відомства Артем Ситник в інтерв'ю "Українським Новинам".

"Конкретні прізвища називати до оголошення підозри я вважаю неправильним, оскільки політичні опоненти, які постійно звинувачують один одного в корупції, використовують будь-які слова працівників правоохоронних органів, будь-який факт розслідування, з метою політичного тиску. У країні забули про статтю 62 Конституції України про презумпцію невинності, яка передбачає, що людину можна назвати корупціонером тільки тоді, коли рішення винесе суд", - наголосив Ситник.

Він також зазначив, що стосовно Мартиненка та Саакашвілі були заплановані допити.

"Вони ще не допитувалися, але допити заплановані. Якщо ми говоримо про гучні заяви, то тут навіть немає предмету для допиту. Я завжди підкреслюю, що НАБУ не повинно реагувати на кожну гучну політичну заяву, оскільки такі заяви вимовляються майже кожен день. Але конкретної інформації вони не містять", - відзначив Ситник.

У справі про зловживання на ОПЗ слідчі допитали понад 20 свідків, серед яких члени правління заводу та колишній депутат Давид Жванія.

Нагадаємо, що ОПЗ напередодні приватизації уклав газовий контракт із невідомою компанією, який позбавить завод частини валютної виручки. З листопада 2015 року маловідома автрійська компанія Antra GmbH почала постачати газ ОПЗ. Модель роботи за підписаним договором передбачає, що весь кінцевий продукт буде належати постачальнику газу, що позбавляє ОПЗ валютної виручки. Пізніше стало відомо, що Antra GmbH має українське коріння й пов'язана з головою Верховної Ради з ПЕК, соратником прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка Миколою Мартиненком.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів хоче відтермінувати продаж Одеського припортового заводу, оскільки Яценюк ініціює зміни до законодавства про приватизацію та оціночну діяльність. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: