Саміт АТЕС: світова економіка ще не одужала після кризи

Лідери країн учасниць саміту АТЕС вирішили стимулювати економіку, поки вона не відновиться.

Лідери країн АТЕС домовилися стимулювати економіку до тих пір, поки процес її відновлення не набуде чітко вираженого стійкого характера.

Про це йдеться в декларації, прийнятій за підсумками саміту АТЕС.

У документі наголошується, що вжиті енергійні заходи для досягнення поставленої мети - подолати рецесію протягом 18 місяців - створили основу для економічного оздоровлення, однак воно поки що не базується на міцному фундаменті.

"Виражена нами прихильність до відмови від протекціонізму і збереження відкритих і вільних ринків дозволила перетворити торгівлю в один з інструментів вирішення загальних завдань, а не в перешкоду у їх виконанні. Ми будемо здійснювати політику стимулювання економіки до тих пір, поки процес її відновлення не набуде чітко виражений стійкий характер ", - йдеться в декларації.

"Ми підтримуємо рекомендації, що випливають з підсумків виконання пілотного проекту в рамках Програми АТЕС з відновлення торгівлі. Ми підтверджуємо важливість для наших економік реалізації таких ініціатив, як створення механізмів комунікації та інших підходів до відновлення торгівлі, з вибудовування довірчих відносин один з одним, необхідних для взаємного визнання національних програм уповноваженого економічного оператора відповідно до Рамкових стандартів безпеки і полегшення світової торгівлі Всесвітньої митної організації ", - говориться в документі.

Лідери країн АТЕС також вирішили розробити "нову парадигму зростання" для посткризової економіки, а також розширений торгово-інвестиційний порядок денний, посилення регіональної економічної інтеграції азіатсько-тихоокеанського регіону.

"Ми рішуче відкидаємо будь-які форми протекціонізму і підтверджуємо зобов'язання зберігати відкритість ринків і утримуватися від зведення нових бар'єрів для інвестицій або торгівлі товарами і послугами та доручаємо міністрам продовжувати проводити регулярний огляд виконання наших зобов'язань у даній сфері", - йдеться в декларації.

Лідери країн АТЕС домовилися надавати підтримку громадянам, перш за все найбільш вразливим верствам населення, у подоланні короткочасних труднощів, а також підтримувати і розвивати малий та середній бізнес.

"Ми будемо підтримувати і розвивати наші малі і середні підприємства (МСП), які становлять понад 90% усіх підприємницьких структур та забезпечують робочими місцями від 50 до 80% працездатного населення в регіоні АТЕС", - наголошується в документі.

Лідери домовилися поліпшувати якість освіти та професійної підготовки з метою забезпечення довготривалої економічної безпеки, а також розробити "програми соціального захисту, що забезпечують короткострокову економічну безпеку, але виключають можливість попадання працівників у довготривалу залежність від такого захисту".

Нагадаємо, що саміт АТЕС відкрився у Сінгапурі 13 листопада.

Зокрема на ньому зустрілися президенти Росі та США Дмитро Мєдвєдєв та Барак Обама. Обама заявив, що "перезавантаження" відносин з Росією спрацювало. "Кнопка" "перезавантаження" спрацювала ", - додав президент США. Мєдвєдєв у свою чергу зазначив, що переговори з Обамою пройшли "у товариській обстановці".

Читайте також:

Обама вирішив, що відбулося "перезавантаження" відносин з Росією

Японія зустріла Обаму акціями протесту

Українська економіка відновиться у 2011-2012 роках

Економіка Європи зросла вперше з початку кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: