Саркофаг над ЧАЕС побудує французька компанія

Асамблея донорів Чорнобильського фонду схвалила договір України з NOVARKA щодо будівництва нового укриття над 4 блоком ЧАЕС за €490 млн.


Асамблея донорів Чорнобильського фонду дозволила Україні підписати контракти на 490 млн. євро з консорціумом NOVARKA (Франція) на будівництво саркофагу над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

Про повідомляє агенція "Українські Новини” з посиланням на прес-службу Міністерства з надзвичайних ситуацій.

Крім того, асамблея дала дозволи на будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива ЧАЕС, на виділення 7 млн. євро для завершення будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів та ін.

У цілому асамблея затвердила фінансування чорнобильських програм у розмірі близько 1 млрд. доларів.

Як відомо, ГСП "ЧАЕС" проводить роботи зі зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкта "Укриття" над зруйнованим 4-м енергоблоком на екологічно безпечний об'єкт.

У березні 2006 року Кабінет міністрів схвалив загальнонаціональну програму зняття з експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему.

Вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС у квітні 1986 року став причиною наймасштабнішої техногенної катастрофи у світовій історії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: