Саудівська Аравія може "покарати" Росію за Сирію і Україну дешевою нафтою – The Guardian

Саудівській Аравії достатньо зменшити ціну на нафту до 90 доларів за барель, щоб економіка Росії мала проблеми.

Якщо Захід справді хоче покарати Росію за агресію проти України, йому потрібно вмовити Саудівську Аравію обвалити ціни на нафту.

Про це сьогодні пише The Guardian. Оглядач пише, що Росія купує споживацькі товари за кордоном на гроші, отримані від торгівлі енергоресурсами. В цей же час за останні чверть століття її населення стрімко старіє, а диверсифікації промисловості не відбувається.

Якщо Вашингтон і Брюссель введуть проти Москви енергетичне ембарго, як проти Ірану, то російська економіка зупиниться. Росія вже не зможе собі дозволити німецькі авто, французькі вина і італійський одяг.

Але Європа не може піти на такий крок через свою енергетичну залежність від Росії. Тому Заходу потрібен спосіб, як вдарити по Кремлю, не нашкодивши собі.

Такий спосіб є. Він був втілений у 1979 році, коли Саудівська Аравія, розгнівана вторгненням СРСР в Афганістан, зменшила ціну на нафту до 20 доларів за барель. Це дуже серйозно вдарило по економіці Радянського Союзу.

"Сьогодні достатньо набагато меншого пониження ціни – з нинішніх 107 доларів за барель до 90 доларів. Росії буде завдано великий фінансовий і економічний удар", - пише The Guardian.

Видання зауважує, що Саудівська Аравія на сьогодні, є єдиною країною, яка може собі дозволити таке зниження цін. Оглядач зауважує, що офіційна Ер-Рияд має зуб на Володимира Путіна за підтримку режиму президента Сирії Башара Асада.

"Чи пропонував Вашингтон таку ідею Саудівській Аравії? Дивно, якщо ні", - пише видання.

Нагадаємо, що Світовий банк пророкує Росії фінансову катастрофу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: