"Сбербанк" заявив, що розчарований українськими санкціями і попросив захисту у Порошенка

Дата публікації
Перегляди
4465
"Сбербанк" заявив, що розчарований українськими санкціями і попросив захисту у Порошенка

УНІАН

Банк планує узгодити з НБУ подальші дії.

Російський "Сбербанк" заявив, що розчарований рішенням Києва ввести санкції щодо його української "дочки". Рішення української влади в банку назвали "дискримінаційним, політично-вмотивованим та не зумовленим якими-небудь діями, що порушують закони України".

Про це йдеться в заяві кредитної організації, передає РБК.

"Сбербанк" вважає, що санкції є "підтвердженням небажаності" для української влади присутності інвестицій банку в країні. У фінустанові відзначають, що обмежувальні заходи були введені на тлі "фізичного блокування центрального офісу та ряду відділень банку представниками радикальних організацій, а також безперервних актів вандалізму щодо майна банку при повному потуранні органів правопорядку".

Російський "Сбербанк" звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням "відновити правопорядок, розблокувати центральний та інші офіси банку і забезпечити нормальні умови для обслуговування банків своїх клієнтів".

У заяві також мовиться, що банк планує узгодити з Національним банком України подальші дії і сподівається на підтримку регулятора у відновленні нормальної роботи його української "дочки".

Нацбанк пропонує заборонити російським банкам виводити капітал за межі України

Нацбанк пропонує заборонити російським банкам виводити капітал за межі України

Нагадаємо, 10 березня під час засідання Кабміну міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував вести санкції проти російського "Сбербанку". Цю пропозицію підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Такі дії щодо російського фінансової установи пов'язані з тим, що в РФ "Сбербанк" почав обслуговувати клієнтів, які в якості посвідчення особи використовують папірці, видані терористами "ЛНР" і "ДНР" під виглядом "паспортів".

Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 березня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо російських банків.

Вони будуть введені на один рік для публічного акціонерного товариства "Сбербанк", ПАТ "ВиЭс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Санкції стосуються запобігання виведення капіталу за кордон України. Зокрема, забороняються будь-які операції на користь материнських банків, як надання міжбанківських кредитів, депозитів, субординованих боргів, розміщення рахунків на коррахунках і т. п. Також вводиться заборона на виплату дивідендів, відсотків.

Наступна публікація