СБУ: банки вивозять гроші за кордон

Донецький банк "Уніком" за одну добу вивів за кордон 18,8 млн. грн.

Про це повідомив у Донецьку в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко. Він відзначив, що вже виявлені факти значного відтоку коштів з країни. Одним із питань сьогоднішньої колегії СБУ в Донецьку була протидія схемам виведення грошей за кордон. 

Як повідомлялося, для зменшення ажіотажу на валютному ринку Нацбанк ввів обмеження на вивіз іноземної валюти за кордон. Згідно з прийнятим 23 жовтня постанові №336 "Про внесення змін до "Положення про порядок і умови торгівлі іноземною валютою", валюта для інвестування за кордон може бути придбана не раніше ніж через п'ять днів після перерахування гривні на спецрахунок для її покупки.

Уповноважені банки з метою здійснення контролю за відповідністю операції законодавству зобов'язані заздалегідь нараховувати кошти в гривнях на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2900 "Кредиторська заборгованість з операцій з купівлі/продажу іноземної валюти, банківських та дорогоцінних металів для клієнтів банку", - йдеться в ухвалі, яка набуде чинності 4 листопада. - З цього рахунку кошти можуть бути перераховані для покупки іноземної валюти в режимі Т+5 днів, тобто тільки на шостий день з дня нарахування гривень із цього приводу.

Досі операції з виведення коштів за кордон відбувалися в день покупки валюти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: