СБУ почала розслідування на танкобудівному заводі ім. Малишева

УСБУ в Харківській області порушила кримінальну справу по ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу за фактом розтрати посадовцями заводу державного майна у особливо великих розмірах.

Управління Служби безпеки України веде розслідування діяльності керівництва найбільшого в СНД виробника бронетанкової техніки ДП "Завод ім. Малишева".

УСБУ в Харківській області порушила кримінальну справу по ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу за фактом розтрати посадовцями заводу державного майна у особливо великих розмірах.

Поки в СБУ не розголошують, хто саме потрапив під підозру і про яке майно йде мова. Проте вдалося з'ясувати, що розслідується історія кредиту, який завод отримав від "Укрсоцбанку" в 2006 році. Так, чотири роки тому між держпідприємством і банком був укладений кредитний договір.

Згідно з документом, фінустанова зобов'язалася відкрити заводу кредитну лінію. У результаті танкобудівники отримали від банку в 2006-му декілька траншей. Перший у кінці січня - 2,02 млн доларів, другий в лютому - 1,14 млн доларів, третій в серпні - 3,46 млн доларів. Усього - 6,62 млн доларів. Запорукою кредиту виступила нерухомість заводу. А саме – центральна лабораторія.

Проблема полягала в тому, що харківський танкобудівний завод є підприємством, що не підлягає приватизації. І в заставу завод має право передавати лише об'єкти, які не пов'язані з ним в єдиний виробничий комплекс. Проте в Мінпромполітики пішли "малишівцям" назустріч і дозволили їм узяти кредит, "заклавши" свою лабораторію. Але внаслідок того, що завод не зміг вчасно повернути кредит, лабораторія опинилася в приватних руках - у власності компанії "Еко-комуненерго".

Танкобудівники зобов'язалися повернути гроші "Укрсоцбанку" до 1 квітня 2007 року. Проте зобов'язання своє не виконали. У результаті банкіри вирішили звернутися до суду. У червні 2007-го Господарський суд Харківської області встав на сторону позивача, визнавши право банку продати будівлю центральної лабораторії заводу.

Заставна нерухомість була продана в 2008 році компанії "Еко-комуненерго". У свою чергу новий власник лабораторії здав її в оренду самому підприємству. Яка сьогодні орендна ставка для верстатобудувань на Заводі ім. Малишева, не розголошують. За неофіційною ж інформацією, щомісячно харківське держпідприємство віддає „Еко-комуненерго" 0,6 млн гривень.

Читайте також:

Україна почне поставки зброї до Іраку у жовтні

Добкін хоче створити танковий холдинг

На військову техніку Україна витратить щонайменше 20 млн дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: