СБУ провела 50 обшуків у ексчиновників ДАБІ: вони пов'язані з діяльністю ексголови ДАБІ Кудрявцева — ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
815

Служба безпеки України в середу, 21 жовтня, за три дні до місцевих виборів, провела не менше 50 обшуків в держустановах і офісах, пов'язаних з відомими київськими забудовниками.

Обшуки і виїмки документів відбулися в офісних приміщеннях Державної архітектурно-будівельної інспекції, а також в кабінетах низки чиновників, які мають відношення до будівельної галузі, повідомляє сайт СБУ.

Подробиць і прізвищ СБУ не повідомляє. Не коментує офіційно події і ДАБІ. Але, за словами джерела 24tv.ua в ДАБІ, масштабна спецоперація може бути пов'язана з розслідуванням справ, пов'язаних з колишнім главою ДАБІ Олексієм Кудрявцевим, який до цього часу не втратив впливу на багатьох співробітників цього органу.

Зокрема, джерело повідомляє, що співробітники СБУ особливо цікавилися документами, підписаними ексглавою Департаменту юридично-правового забезпечення ДАБІ Сергієм Шевченком, який вважається однією з найбільш довірених осіб Кудрявцева. Шевченко був звільнений з ДАБІ в травні цього року, але продовжує домагатися відновлення на посаді. При цьому його команда юристів досі працює в ДАБІ.

Як писали ЗМІ, Олексій Кудрявцев був звільнений з ДАБІ ще в 2018 році, але вже в жовтні 2019 року йому через тодішню главу Мінрегіону Олену Бабак провести у в.о. глави ДАБІ свою креатуру Олександра Строкача. Сам Кудрявцев намагався стати заступником міністра, але йому це не вдалося через протидію в Офісі президента. На початку 2020 року посади втратили і Строкач, і Бабак, але вплив Кудрявцева на ДАБІ залишився. Корупційність ДАБІ стала однією з головних причин рішення Кабміну про її ліквідацію, але корупційний шлейф переслідує орган навіть у стані ліквідації.

Свою чергою у коментарі ТСН.ua сам Олексій Кудрявцев усі звинувачення на свою адресу спростовує та вважає, що такі повідомлення у ЗМІ щодо його причетності до розслідувань, пов'язаних з ДАБІ, є "проплаченими певними людьми акціями з його дискредитації".

"Я ніяк не впливаю на те, що зараз відбувається у ДАБІ. Навіть ті люди, які зі мною працювали, їх усіх звільнили. Нема сьогодні жодних людей, які є у ДАБІ і яким би я міг подзвонити і сказати: "зроби те або інше". Взагалі цього не можна робити, але і насправді нема жодної людини, які там працюють зараз і зі мною працювали. А ті усі люди, які сьогодні на посадах, вони призначені вже нинішнім урядом і ці усі люди, як я кажу у лапках, займаються реформою з ліквідації ДАБІ, а насправді роблять зовсім інші речі. І ці усі обшуки, як я розумію, і стосується цих речей", - говорить Кудрявцев.

Він також додає, що з обшуками ані до нього, ані до усіх інших, про кого писали ЗМІ - до Шевченка і Строкача, ніхто не приходив. "До мене з обшуками ніхто не приходив. Більше того, усі ці прізвища, про які вони пишуть, до них теж ніхто не приходив. У цих людей також нічого не відбувалось. Усі інші люди - це не до мене запитання", - зазначає ексголова ДАБІ.

Нагадаємо, що ДАБІ була ліквідована постановою Кабміну в березні 2020 року, але зараз, перебуваючи в стані ліквідації, продовжує здійснювати дозвільні функції до моменту повноцінного запуску двох нових органів - Держінспекції містобудування та Державної сервісної служби містобудування.