СБУ: шість українських банків причетні до відмивання грошей

Серед цих фінустанов голова СБУ назвав лише три - "АктаБанк", "Даніель" та "Юнекс".

Шість українських банків причетні до діяльності потужного конвертаційного центру з щомісячним обігом коштів близько 30 млн дол.

Про це повідомив журналістам голова СБУ Валентин Наливайченко після наради з президентом Віктором Ющенком.

Зокрема, це "АктаБанк", банк "Даніель", банк "Юнекс". Голова СБУ додав, що серед цих банків немає тих, які входять в першу двадцятку.

Він також повідомив, що президент має намір скликати нараду, присвячену ситуації з порушенням законодавства в банківській сфері, на яку будуть запрошені представники близько 30 банків.

Наливайченко також зазначив, що слідство як з боку СБУ, так і з боку ГПУ з цього питання продовжується, в разі необхідності будуть порушені кримінальні справи проти посадових осіб цих банків.

Говорячи про діяльність викритого СБУ конвертаційного центру, Наливайченко зазначив, що його учасники надавали послуги близько 300 підприємствам з мінімізації обов'язкових платежів до державного бюджету. В схемі використовувалися приблизно 30 комерційних структур.

До відмивання коштів були причетні банківські установи згаданих банків у Києві та Дніпропетровську.

За результатами розслідування в п'ятьох банківських установах Києва накладено арешт на рахунки 20 комерційних структур, які використовувалися в злочинних оборудках. Наразі заблоковано кошти на загальну суму понад 1,5 млн грн, а в Дніпропетровську арештовано понад 1 млн грн.

Крім того, затримано кур'єра, який перевозив готівкою понад 0,5 млн грн та векселі фіктивних комерційних структур на суму 7,5 млн грн.

Порушено кримінальну справу за ознаками легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

Читайте також:

Наливайченко зізнався, що бачився з Дурдинцем, якого шукає Інтерпол

Один з керівників афери King's Capital здався міліції

НБУ назвав перші три банки, які потраплять під рекапіталізацію

Криза спорожнила українські банки на 100 мільярдів

ВідеоСБУ: банки відмивали гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: