Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Що більше людей, то гірша освіта. Міністр фінансів обурився через збільшення держзамовлення у вишах

Уряд сьогодні вирішив замовляти на 12% більше фахівців у вищих закладах освіти.

Кабінет міністрів сьогодні, 6 липня, ухвалив під час засідання постанову про збільшення на 12% державного замовлення у вишах.

Про це повідомляє Українська правда

Проте міністр фінансів Олександр Данилюк під час обговорення проекту постанови виступив проти збільшення замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних, наукових та робітничих кадрів.

"У нас збільшується дежзамовлення на 12 відсотків, це означає, що в наступному році буде 800 мільйонів гривень впливу на бюджет. Кого ми збільшуємо? Ми збільшуємо на денній формі на 22 тисячі осіб і заочній формі, тобто люди, які працюють, ми за них будемо платити", - наголосив міністр.

"У нас фонд стипендій складає 40% всіх видатків, у Європі 10 %. Замість того, щоб вирішувати проблему ми просто вливаємо кошти, такого собі ми не можемо дозволити. Чим більше ми навчаємо людей, тим гірше буде освіта", - обурено зауважив Данилюк.

Однак постанова була ухвалена, не підтримав її лише міністр фінансів.

Нагадаємо, у травні міністр освіти та науки Лілія Гриневич заявила, що цього року в українських вишах збільшать кількість місць державного замовлення на підготовку IT-спеціалістів, та "уріжуть" фінансування з держбюджету на економістів та юристів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції