Що буде з цінами на нафту після смерті короля Саудівської Аравії

Дата публікації
Що буде з цінами на нафту після смерті короля Саудівської Аравії

Експерти ринку прогнозують, що Саудівська Аравія не зменшуватиме видобуток нафти, що й призведе до її подальшого подешевшання / business-tv.com.ua

Експерти прогнозують, що вартість "чорного золота" падатиме й надалі.

Після вчорашньої смерті короля Саудівської Аравії 90-річного Абдуллаха ібн Абдул-Азіза Аль Сауда світовий ринок нафти чекає, що ж буде далі з вартістю "чорного золота". Адже саме від Саудівської Аравії багато в чому залежало падіння цін на нафту, які за останній рік обвалилися вдвічі.

Королем Саудівської Аравії став брат померлого 79-річний принц Салман ібн Абд аль-Азіз Аль Сауд. По суті, останнім часом він керував країною, адже його брат-король і через вік, і через стан здоров'я не настільки активно брав участь у керівництві Саудівською Аравією.

"Боязнь невідомого підтримає ціни на нафту. Король Абдуллах був архітектором діючої стратегії, що передбачає підтримку високого обсягу видобутку і витіснення більш дрібних гравців замість скорочення видобутку", - наголосив виданню Reuters партнер Again Capital LLC в Нью-Йорку Джон Кілдафф.

Експерт додав, що новий король Салман відомий як захисник інтересів Саудівської Аравії, тому ринок очікує, що країна не буде знижувати видобуток. А тому вартість нафти й надалі падатиме. Варто зазначити, що основа багатства Саудівської Аравії — саме нафта, продаж якої приносить країні один мільярд доларів щодня.

Нинішній король Салман був частиною правлячої верхівки країни останні кілька десятків років. Очікується, що він не змінить позиції країни по основних питаннях, зберігши союз із США і продовживши роботу в галузі стабілізації ринку енергоносіїв.

Зміна правителя Саудівської Аравії, лідера ОПЕК (Міжнародної організації 12 країн-експортерів нафти), сталася на тлі найбільших за кілька десятків років змін на світовому ринку нафти: США стали одним з лідерів видобутку, яка перевищила 9 млн барелів на добу за рахунок сланцевої нафти, а ціни за останні півроку впали більш ніж удвічі. Тим не менш, на нараді в листопаді ОПЕК під тиском Саудівської Аравії не стала знижувати видобуток, щоб зберегти частку світового ринку.

Запаси нафти в США минулого тижня зросли на 10,1 млн барелів до максимального для цієї пори року обсягу за останні 80 років, повідомило Управління енергетичної інформації Сполучених Штатів.

Тим часом генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Абдалла Ель-Бадрі зазначає, що "чорне золото" не буде дешевшати і не впаде до 20-25 доларів, як це прогнозують Саудівська Аравія та Іран. Керівник ОПЕК упевнений, що вартість нафти збережеться на нинішньому рівні – від 40 до 50 доларів за барель.

"Вартість нафти не впаде до 20 або 25 доларів за барель. Гадаю, вона залишиться приблизно на поточному рівні. Ми вже бачили це раніше. Ціни на нафту швидко падають і зростають дуже поволі. Однак вони збільшаться", - заявив генсек ОПЕК в інтерв'ю Bloomberg.

Ціни на нафту активно падають із червня минулого року на тлі збереження видобутку країнами ОПЕК на колишньому рівні, а також максимальних більш ніж за три десятиліття обсягів виробництва нафти в США. Про це пише ZN.ua.

За словами Ель-Бадрі, рішення ОПЕК про збереження квот не було спрямоване проти Росії, США чи ще якоїсь країни. Генсек ОПЕК вважає, що першими повинні скоротити видобуток саме країни, що не входять в ОПЕК, які за останнє десятиліття різко збільшили виробництво нафти при збереженні стабільного видобутку державами організації.

Тим часом Міжнародний валютний фонд прогнозує, що середня вартість нафти цього року складе близько 57 доларів за барель.

А ось навіть при найвищих прогнозах цін на нафту Росія все рівно рахуватиме збитки. Адже її економіка наполовину залежить від вартості "чорного золота", а в бюджеті заклали ціну на рівні 96 доларів.

"Зараз головним нафтовим ринком у світі є Китай, який швидко розвивається. І тут Саудівська Аравія йде на пряму конкуренцію з Росією, бо обидві країни вважають китайський напрямок чи не основним", - сказав президент Російсько-Американської торгової палати в США Сергій Мілліан. Про це пише "Прайм".

Економісти та фінансисти один за одним попереджають про глобальну економічну кризу в економіці Росії вже цього року. Причини все ті ж – санкції Заходу через агресію Москви проти України, а також падіння світових цін на нафту. Збитки в Москві вже рахують трильйонами.

На сьогоднішніх торгах вартість нафти європейського сорту Brent складає 49,5 долара, американської WTI - 47,2 долара, а у кошику ОПЕК - 43,05.

У Саудівській Аравії помер король Абдалла Бен Абдель Азіз Аль Сауд

У Саудівській Аравії помер король Абдалла Бен Абдель Азіз Аль Сауд

Наступна публікація